Екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк прокоментував події в Білорусі, назвав відмінності протестів в Мінську від Майдану в Україні, а також озвучив можливі виходи з ситуації, що можуть бути використані Олександром Лукашенком.

Про це він розповів в коментарі телеканалу "Теперішній час". Колишній глава українського уряду зазначає: в Білорусі повинен з'явитися по-справжньому пробелорусскій президент, а Лукашенко на даний момент таким не є, оскільки країна знаходиться в стані нелегітімізірованного "громадянського шлюбу" з Росією.

"За фактом Росія поглинула Білорусь. І величезна залежність останньої від Москви фактично стала однією з ключових цілей для Путіна до легітимізації цього громадянського шлюбу", - зазначив Яценюк. Український політик також додав: минулі вибори президента є перепризначенням Лукашенко, яке дуже вигідно Путіну.

Відповідаючи на запитання ведучого Тимура Олевського про першу перемогу Лукашенка в 1994 році, Яценюк підкреслив: не варто порівнювати минулий день з сьогоднішнім.

"Зараз на дворі 2020 рік, про 1994 ми не говоримо. Зараз Путіну вигідно, щоб у Лукашенка руки були по лікоть залиті кров'ю. Для нього вигідно, щоб Лукашенко юридично був легітимним, а фактично вже нелегітимним президентом, оскільки у Путіна основна ідея все та ж - відновлення Радянського Союзу. Одним з пазлів до цього є Білорусь: він уже намагався захопити Україну, але ми не дали йому це зробити ", - заявив Яценюк.

Говорячи про відмінності між протестами в Білорусі і Україні, екс-глава Кабміну зазначив: в 2014 році українці вийшли не стільки проти Януковича і корупції, скільки за європейську інтеграцію, вступ до НАТО, захист своєї незалежності і цілісності країни. Наостанок Яценюк порадив президенту Білорусі піти на повторні вибори глави держави і переобрати парламент.

"У нього, як і у всій Білорусі, є один правильний вихід. Його практично неможливо досягти, але це єдиний правильний вихід. Якщо Лукашенко каже, що виграв вибори, значить хай іде на перевибори, а заодно оголосить нові вибори в парламент", - резюмував колишній прем'єр-міністр України.

За словами політика, для цього зусилля повинні докласти США, Європейський Союз і Україна, крім того, потрібно буде стежити за реакцією Російської Федерації.

Як уже повідомлялося раніше, президент Білорусі Олександр Лукашенко втрачає свою впевненість в тому, що може втриматися при владі.

Про це заявив колишній посол України в Республіці Білорусь Ігор Ліховий. Ще раніше екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко зазначав: якщо країни Заходу відвернуться від Лукашенка, останньому нічого не залишиться, крім як остаточно повернутися під контроль Москви і погодитися на роль "білоруського генерал-губернатора".