Наприкінці минулого року засновник МХП Юрій Косюк виставив на продаж дві свої яхти. Йдеться про 85-метрову АСУ (Туз) і допоміжну на 67 метрів Гаркона (хлопчик), повідомляє "Forbes Україна".

яхта Юрія Косюка
яхта Юрія Косюка

Бізнесмен встановив вартість на рівні €119 млн і €24 млн відповідно. Вже в січні поточного року знайшовся покупець для Garson, але його ім'я не розголошується.

яхта Юрія Косюка
яхта Юрія Косюка

Варто відзначити, що обидва судна побудовані в 2012 році. Проект АСЕ на п'ять палуб з вертолітним майданчиком створювали шість дизайнерів, витративши на це чотири роки. Судно-вілла може прийняти 10 гостей і 30 членів екіпажу. На яхті передбачено кілька зон для відпочинку, кінотеатр, нічна дискотека, чайна кімната, бар, тренажерний зал.

яхта Юрія Косюка
яхта Юрія Косюка

"Стандартний човен такого розміру на Lurssen коштує близько €75 млн. підсумкова ціна залежить від вартості внутрішньої обробки", – розповів засновник порталу Yacht Harbour Дмитро Семеніхін.

При цьому орієнтовна вартість будівництва АСЕ досягла €100-110 млн.

яхта Юрія Косюка
яхта Юрія Косюка

На супровідній Garсon, побудованій за €25-30 млн, можна припаркувати вертоліт, зберігати водні мотоцикли, надувні човни, каяки, мотоцикли і байдарки.

яхта Юрія Косюка
яхта Юрія Косюка

Імовірно, що кошти від продажу допоможуть бізнесменові розрахуватися з боргами перед МХП. У 2019-му рада директорів холдингу видала компанії Косюка WTI Trading Limited кредитну лінію до $80 млн.за два роки підприємець повернув $27,3 млн. ще $67,4 млн він повинен погасити до грудня 2021-го.

Зі свого боку, спікер МХП Ірина Ванникова зазначила, що додаткові відомості про госпоперації компанії є конфіденційною інформацією.