Президент підписав закон №1060-IX Про внесення змін до законодавства щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг, повідомляється на сайті Верховної Ради. Парламент же схвалив законопроект аж 3 грудня.

Документ повинен врегулювати питання перехідного періоду, що виникають у зв'язку з введенням в дію закону Про ЖКГ і необхідністю прийняття співвласниками всіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління будинком) рішень про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Зеленський. Фото: скріншот відео.
Зеленський. Фото: скріншот відео.

Йдеться про всі послуги, крім постачання та розподілу електроенергії та газу.

Зокрема, якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин і не уклали з Виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, який є публічним договором приєднання.

Крім того, закон передбачає, що в багатоквартирних будинках, в яких на 1 січня 2021-го не створено ОСББ, співвласниками не прийнято рішення про форму управління будинком і не оголошено конкурс за призначенням керуючого будинку, виконавчий орган місцевої ради зобов'язаний оголосити і провести такий конкурс до 1 травня 2021 року.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Але оскільки президент підписав згаданий закон майже через п'ять місяців після схвалення його Верховною Радою, очевидно, завершити конкурси на управління будинками ніхто не встигне.