Унікальність України полягає в тому, що це одночасно дуже бідна і дуже багата країна. Просто її багатства не всім доступні, каже керівник партії «Сила Нації» і громадської організації «Захист и допомога» Андрій Пелюховський у програмі Юрія Романенка «Романенко Бесіди».

«Коли спікер Верховної Ради говорить про добробут українського народу, мені стає смішно. Тому що він – власник великої мережі ломбардів, його бізнес залежить від недобробуту народу. Хтось хоч що-небудь зробив для відкриття нових робочих місць? У нас все роздається, все розпилюється. Зараз буде останній удар по приватизації. Все, що залишилося – близько 400 об'єктів – вийде у вільний продаж. Ми з вами, може, і зможемо купити якийсь холодильний цех, не більше. А великі підприємства підуть не до українців», - каже Пелюховскій.

Він згадав епізод, коли кілька років тому президент Володимир Зеленський літав в Оман.

«Краще б він подивився історію Омана. Сорок років тому це була найбільш убога країна світу. Прийшов молодий султанат Омана і зробив всього один крок: повідрубував голови корупціонерам, знищив корупцію», - розповідає він.

Політик зазначає: жадібність присутня в кожній людині – у когось більше, у когось менше.

«Але в цій ситуації потрібно поставити на чашу ваг: або країна з багатомільйонним населенням, або кілька десятків олігархів. Я вважаю, що нас сьогодні Україна може прогодувати 300 мільйонів чоловік. Одночасно ми займаємо перше місце в Європі по корупції. В Україні щорічно розкрадається 200 мільярдів доларів. Я очолював два спиртзаводи і дуже добре знаю економічний і виробничий ресурс України. Держава втрачає на спирті два мільярди доларів щорічно. Це тільки один сегмент. З морських портів йде близько 50 мільярдів доларів. Укрзалізниця – від 5 до 7 мільйонів на добу розноситься кешем. Візьміть рік не покрадіть – і країна встане з колін», - робить він висновок.