З 1 червня електронні covid-сертифікати ввели сім країн-членів Європейського Союзу. Це – Польща, Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція і Хорватія, повідомляється на сайті Європейської комісії.

Держави пройшли всі технічні випробування, які почалися 10 травня. Регламент запуску та використання таких документів набуде чинності 1 липня. Однак в ЄК впевнені, що більшість держав ЄС введе сертифікати в найближчі дні і тижні.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

Цифровий covid-сертифікат ЄС можуть отримати ті, хто був вакцинований проти коронавірусу, отримав негативний результат тесту або перехворів коронавірусом. Він діятиме у всіх країнах ЄС і дасть можливість вільного переміщення всередині блоку.

За видачу документа відповідають національні органи. Його можуть видавати, наприклад, центри тестування або органи охорони здоров'я, або безпосередньо – портал електронної охорони здоров'я.

Цифрову версію можна зберегти на мобільному пристрої. Громадяни також можуть запросити паперовий сертифікат. Обидва матимуть QR-код і цифровий підпис.