Ситуація з місцевими виборами для п’ятого президента України Петра Порошенка – не найкраща

Читайте нас у Google News!

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Багато людей голосували за чинного президента Володимира Зеленського не як за фахівця чи лідера справжньої політичної партії, а як за символ боротьби з "режимом Порошенка".

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила політичний консультант Катерина Одарченко.

Вона зауважила, що ситуація з місцевими виборами для п’ятого президента України Петра Порошенка – не найкраща, адже його рейтинг невисокий. Однак, додала Одарченко, не варто забувати тут і про антирейтинг.

"Ми забуваємо про такий фактор як антирейтинг. Тобто коли виборці не проголосують у будь-якому випадку, або проголосують за будь-кого, тільки не за нього. І антирейтинг у всіх політиків, які понад 20 років на політичній арені в тій, або іншій якості, він дуже високий. Я нагадаю, що саме цей антирейтинг в цілому привів нам в країну явище Зеленського. Багато людей голосували за Зеленського не як за фахівця, чи там лідера справжньої політичної партії, а як за символ боротьби з клептократичним режимом Порошенка, і, як за символ боротьби з олігархічними політичними силами", – зазначила експерт.

Тому і на місцевих виборах, які мають відбутися восени цього року, продовжила Одарченко, шанси Порошенка не варто оцінювати як високі.

"Нагадаю, що в місцевих виборах будуть брати участь і нові політичні сили, місцеві політичні сили, які будуть представляти певних лідерів думок в регіонах", – зауважила Катерина Одарченко.

Нагадаємо, нещодавно у Центральній виборчій комісії пояснили рішення не проводити місцеві вибори на Донбасі та назвали умови, за яких голосування на територіях Донецької та Луганської областей може відбутися.

Додамо, народний депутат України V-VIII скликань, член ЦВК України з 2019 року Юрій Мірошниченко заявляв, що місцеві громади мають право оскаржувати рішення Центрвиборчкому про заборону місцевих виборів на Донбасі, і вже суд встановить, чи є небезпека, щоб скасовувати волевиявлення.