Про це пише Аргументум.

Довгий час головною націоналістичною силою в Україні була партія «Свобода». Однак ситуація докорінно змінилася в 2014 році, коли почалася війна на Донбасі. На хвилі загального патріотизму на загальнонаціональному рівні почали з'являтися нові націоналістичні проекти, зокрема силу набрав "Національний корпус" Андрія Білецького.

Партія "Національний корпус" була створена в жовтні 2016 року на базі громадської організації «Цивільний корпус "Азов".

Для багатьох українців назва "Азов" стала добре відомою за останні роки – бійці цього батальйону досі перебувають на Донбасі, де захищають свободу і незалежність нашої країни.

Однак це далеко не все, що сьогодні відомо про цю партію.

Поки хлопці з полку "Азов" ризикують життям на фронті, їхні "колеги" зі столичного "Нацкорпусу" банально заробляють гроші і займаються різного роду незаконними справами: тероризують легальний бізнес, наймаються тітушками, виїжджають на мітинги під замовлення. Поки справжні патріоти з "Азова «захищають Україну від російської агресії, гопники з "Нацкорпусу" — допомагають п'ятій колоні її розкрадати, підриваючи зсередини.

Схеми з відмивання грошей

Масштабний фінансовий скандал навколо "Нацкорпусу" вибухнув у травні 2020 року. Тоді екс-заступник голови партії Назарій Кравченко розкрив секретну схему фінансування "Нацкорпусу". За його словами, активістам політсили видавали гроші невідомого походження, а ті вносили їх на рахунки партії.

За словами Кравченка, Андрій Білецький та інші одіозні керівники "знаходили" кошти для фінансування партії, а сам Кравченко готував накази, організовував логістику, щоб керівники осередків отримали ці гроші і через своїх знайомих і родичів внесли їх на рахунок "Нацкорпусу".

Назарій Кравченко стверджує, що актив "Нацкорпусу" переводив на рахунки партії не власні кошти:

"Вони (представники регіональних осередків, - Ред.) приїжджали на "АТЕК" (на території заводу АТЕК була тренувальна база "Азова", офіс "Цивільного Корпусу", - Ред.), отримували їх у касі під розписку, а потім давали документи, що їх активісти внесли їх на баланс партії ... Там великі суми", - розповів він.

На центральні рахунки з 2017 року партія "Нацкорпус" отримала понад 8200 внесків від 2109 осіб і 7 компаній на загальну суму 18,6 мільйона гривень. Хто так щедро платить цій гоп-компанії і, головне, за що?

Захоплення АТЕК і зв'язки зі Столаром

Відчуття влади п'янить. Звернули увагу: як би не бешкетували ряджені патріоти, їм все сходить з рук? Одурманений безкарністю, в якийсь момент "Нацкорпус" навіть почав вступати у відкриті протистояння з правоохоронцями.

Так, в березні 2018 року члени "Національного Корпусу" заблокували в будівлі заводу АТЕК в Києві силовиків, які прийшли туди з обшуками.

На території заводу знаходиться центральний штаб "Національного Корпусу".

Тоді поліція повідомила, що перевіряла можливі факти незаконного заволодіння майном підприємства на суму понад 54 мільйони гривень.

Що показово, в "Нацорпусі" так і не змогли чітко сказати, як регламентується перебування "Азовських" організацій на території заводу – нібито існує формально-неформальний договір - щось на зразок Меморандуму про співпрацю. Насправді співпрацею це назвати складно. 22 листопада 2014 року директор АТЕК Лариса Іллєнко заявила про захоплення заводу «Нацкорпусом». «Того ж дня в ньому також проводили обшуки співробітники МВС — під керівництвом начальника Київського обласного управління Вадима Трояна, одного з перших командирів «Азова», - згадує Громадське.

За даними ЗМІ, із заводом АТЕК через одну з фірм-прокладок пов'язаний скандальний екс-регіонал, народний депутат від ОПЗЖ Вадим Столар.

Хто такий Вадим Столар?

Скандальний Столар почав свій шлях у великому вітчизняному бізнесі і політиці, на початку 2000-х він став відомий як учасник афери будівельної компанії "Еліта-центр". За даними ЗМІ, він зумів залишитися лише свідком у цій справі завдяки дружбі з тодішнім мером столиці Леонідом Черновецьким.

У 2006-му році бізнесмен стає депутатом Київської обласної ради від "Нашої України", а вже в 2007 - му-на позачергових виборах до Верховної Ради проходить як №212 партійного списку Партії регіонів. Відтоді Столар тісно пов'язаний з проросійськими силами.

Зараз він активно спонсорує підрозділ "Єдиної Росії" в Україні — партію ОПЗЖ, від якої обрався в Раду.

При Порошенку Вадим Столар став одним з головних в країні схематозників, який «обілічував» великий і середній бізнес.

Як проросійський політик зміг налагодити діалог з українськими націоналістами, відповісти на це питання досить складно. Але факт залишається фактом - саме сьогодні в Києві представники "Нацкорпусу" активно співпрацюють зі Столаром і виконують всі його "делікатні доручення".

Столар упустив позиції і тепер знову рветься до Києва - відновити схематоз і повернути під свій контроль потоки. Ручна банда "патріотів" у такій справі може бути корисною.

У цій ситуації потрібно розуміти одне-окремий загін спеціального призначення "Азов" - це формування Національної гвардії України, яке входить до складу Східного оперативно-територіального об'єднання. А ті хлопці, які орудують в Києві, – це самі звичайні бандити, які носять нашивки «Нацкорпус» і використовують патріотизм для прикриття рейдерства і відвертої антидержавної діяльності.