За результатами перевірок відділень у Харківській області та розгляду скарг відомство вирішило накласти максимальні штрафи на компанію - 151 млн грн і 174 млн грн відповідно. Загалом - 325 млн грн.

Про це сказано в роз'ясненні Держспоживслужби.

Перша скарга стосувалася розбитого акваріума, який прийшов клієнту по "Новій пошті". За його словами, компанія відмовилася компенсувати зазначену в поштовій декларації вартість товару.

Згідно із законодавством, в подібних випадках проводяться позапланові перевірки, що і було зроблено щодо відділення №49 в Харкові.

Фото відділення Нової Пошти
Фото відділення Нової Пошти

"Однак з'ясувати, чи були порушені права споживача, не вдалося, оскільки уповноваженою особою - керівником відділення-не надані необхідні документи", - уточнили в службі.

У самій компанії заперечують, що голова відділення є уповноваженою особою.

У той же час відомство оцінює це як перешкоду законній діяльності посадових осіб.За це передбачено штраф 1-10% від вартості проданої за місяць продукції, служба наклала максимальні санкції. "Нова пошта" тепер має сплатити 151 млн грн.

Друга скарга стосувалася того, що клієнта нібито обрахували у відділенні №3 м.Чугуєва. Результати позапланової перевірки були аналогічними. Тому в червні територіальний орган Держпродспоживслужби виніс постанову про накладення стягнень у розмірі 174 млн грн, що становить 10% від обсягу реалізованої продукції за березень.

У той же час служба вітає наміри "Нової Пошти" оскаржити штрафи в суді.

"Це свідчить про те, що це - серйозна, системна компанія з європейськими цінностями. І суд - це дуже цивілізована практика вирішення спорів", - підсумували у відомстві.