МОЗ України під виглядом медичної реформи, розпочатої Супрун, намагається позбавити всі державні медустанови бюджетного фінансування. Залишити без змісту клінічні інститути (Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, установи Національної академії медичних НАУ), змусити їх під виглядом «автономізації» переходити на госпрозрахунок. Що означає фактичне банкрутство всіх установ сфери охорони здоров'я.

Про це йде мова у матеріалі на сайті Олександра Дубинського.

Гроші, які нібито йдуть за пацієнтом через Національну службу здоров'я України не рятують ситуацію, і ніяк не вирішують питання оплати змісту медустанов: комунальних послуг, заробітної плати медперсоналу і навіть абсолютно не покриває витратних матеріалів стаціонарної медичної допомоги. Відповідно, частина неплатоспроможних установ охорони здоров'я будуть ліквідовані, а частина буде змушена відновлювати платоспроможність через докапіталізацію. Цим скористаються різні іноземні інвестори, які викуплять медустанови за гроші і залишать українців без безкоштовної медицини, а тисячі лікарів будуть змушені виїхати з країни.

Бюджетне фінансування охорони здоров'я забезпечує рівний доступ населення до медичної допомоги. А також функціонування системи охорони здоров'я в національному масштабі відповідно до конституційними гарантіями та оплату праці працівників даної соціальної сфери.

На початку 2019 року інвестиційною компанією Horizon Capital, через один зі своїх фондів (Emerging Europe Growth Fund III, LP), був придбаний міноритарний пакет акцій компанії «Добробут» - однієї з провідних приватних медичних мереж поліклінік і спеціалізованих центрів у Києві та Київській області.

Власниками медсеті «Добробут» є кіпрська компанія Satumco Limited, яка також поглинула в травні 2019 році клініку «Борис» (Антимонопольний комітет дав дозвіл №347-р на покупку більше 50% акцій), колишній власник якої Михайло Радуцький, став народним депутатом від « слуги народу ». Він очолив парламентський Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

Слідом за «Борисом», в грудні 2019 року, «рекапіталізованих» українська компанія-виробник фармацевтичної продукції «Біофарма». Вона продала свій бізнес з виробництва лікарських препаратів німецької фармацевтичної компанії STADA Arzneimittel AG. Одним з іноземних акціонерів компанії «Біофарма» є все та ж група компаній Horizon Capital.

Як заявила прес-служба STADA: «Ми бачимо великий потенціал на українському ринку. З цим придбанням ми станемо важливим гравцем на українському фармацевтичному ринку з сильним місцевим виробництвом ».

Важливо розуміти, що «Біофарма» - найголовніший гравець на ринку по станціях переливання крові, яка «захоплює» плазму по всій країні. При цьому акціонери Biopharma збережуть плазмовий бізнес компанії і зосередяться на його розвитку як в Україні, так і за її межами.

Відбувається активне інвестування в приватний медичний бізнес західними інвесторами.

Важливий нюанс: діючий міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька є людиною того самого нардепа Радуцького - засновника клініки «Борис». Тому, він має прямий вплив і бере активну участь у медичній реформі країни, схеми якої «перехопив» у Уляни Супрун.

Якщо вникнути в рішення Антимонопольного комітету від 16 травня 2019 року №347-р, то можна виявити, що: в умовах медичної реформи, яка запущена в країні, конкуренція між приватними і державними / комунальними закладами не лише збережеться, але ще більше посилиться.

Відповідно до Концепції реформи, фінансування системи охорони здоров'я, затвердженої розпорядженням Кабміном 30 листопада 2016 року №1013-р (далі - Концепція), передбачає забезпечення рівних умов для доступу закладів охорони здоров'я всіх форм власності до укладення договорів з єдиним національним замовником медичних послуг - Національною службою здоров'я ( НСЗУ). В рамках державного гарантованого пакету медичної допомоги.

Концепцією передбачено впровадження системи єдиного національного замовника медичних послуг. Це дасть змогу створити єдиний ринок платних медичних послуг, на якому не може бути, гарантованих Конституцією, рівних можливостей в отриманні громадянами України безоплатної медичної допомоги в державних і комунальних закладах охорони здоров'я.

Відповідно до Закону України (реєстр №2428 від 20.12.19), так звана програма Медгарант для всіх видів меддопомоги, вводиться з 1 квітня 2020 року, що має на увазі завершення процедури реорганізації / автономізації всіх державних медустанов.

Також з 2020 року в нашій країні повинен був початися процес загальнообов'язкового державного медичного страхування. Але Михайло Радуцький повідомив про неможливість його старту в цьому році через відсутність профільного закону, що відсуває його впровадження на 2-3 роки.

МОЗ початок всіх активно залякувати у себе на сайті - наслідками відмови державних медустанов від реорганізації / автономізації. У числі яких позбавлення фінансування на 2020 рік.

Чи не промовчав і один з головних учасників схеми - глава комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Борис Радуцький. На засіданні комітету він повідомив: «те, що у нас Національний інститут раку та інші інститути не пішли на автономізацію, це ... не хочу говорити, що злочин, але як ми можемо зайти в програму медичних гарантій, якщо у нас немає автономізації?»

Таким чином, конкуренція, яка відбувається між приватними і державними медичними закладами зростає, що дуже відчутно. Великі приватні медичні установи викуповуються іноземними інвесторами і таким чином поступово займають монопольне становище серед «приватників» на ринку.

Поки основним конкурентом приватного бізнесу, такого як «Борис», «Добробут», «Біофарма», - залишається держава.

Саме з цією метою в реформу була закладена автономізація державних / комунальних медичних установ. Це припинить існування бюджетної установи і створить казенні та комунальні некомерційні підприємства. Майно за ними буде закріплено на праві оперативного управління.

Укладати договори з НСЗУ, щоб отримувати пряме фінансування за надані медпослуги з держбюджету, зможуть тільки лікувальні установи в формі комунального некомерційного підприємства. Фінансування таких підприємств здійснюється не постатейного кошторису витрат, а на основі власного фінансового плану. Значить розраховуватися за комунальні послуги (опалення, оренду, обслуговування) потрібно буде за рахунок пацієнтів.

Це призведе до припинення бюджетного фінансування, і як результат - до банкрутства державних медустанов. В результаті псевдореформи будуть рекапіталізовані і викуплені приватними інвесторами провідні профільні державні медичні клініки та інститути. Конкуренція з боку держави повністю зникне, а люди будуть позбавлені безкоштовної медицини!

У команді Радуцького зараз знаходиться екс-міністр Олександр Квіташвілі, якого він навіть пропонував на посаду голови МОЗ. Свого часу Квіташвілі виконав те ж саме в Грузії - провів приватизацію лікарень за гроші і ввів обов'язкове медичне страхування.

Тому розпочатий Супрун розвал медицини знайшов своє продовження в особі Скалецького-Радуцького. Його мета - повністю розвалити державні медустанови і інститути, щоб їх місце повністю зайняв приватний бізнес.