Буславець раніше вже неодноразово звинувачували в роботі на Ахметова - як і її шефа Шмигаль... Але Зеленський нічого не чує...

Читайте нас у Google News!

Ринат Ахметов
Ринат Ахметов

Парламентарій з фракції «Слуга народу» Сергій Нагорняк вважає, що Ольга Буславец змінила положення Постанови Кабміну після його прийняття в інтересах «інших учасників ринку».

Про це йдеться в його зверненні на ім'я президента Володимира Зеленського, передає сьогодні «НВ».

Нещодавно Кабмін прийняв Постанову про можливість продавати електроенергію НАЕ Енергоатом за двосторонніми договорами. Додатково документ передбачав зменшення тягаря покладених спеціальних обов'язків (ПСО), щоб НАЕ Енергоатом перестав систематично накопичувати борги і поліпшив фінансові показники.

Документ був розроблений на виконання рішення Антикризового енергетичного штабу, з ініціативи НКРЕКП, Міністерством енергетики про внесення змін до положення про ПСО. Постанова була погоджена Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

За словами депутата, 5 серпня в.о. міністра енергетики Буславець виступила з ініціативою доопрацювати Постанова. Після цього уряд проголосував за нього з доопрацюванням в триденний термін. 12 серпня на сайті КМУ був оприлюднений текст Постанови, не просто з доробленими деталями документа, а з міняють його суть.

звернення нардепа Сергія Нагорняка
звернення нардепа Сергія Нагорняка

«Після прийняття урядом в тексті Постанови з'явився пункт, який не тільки перекреслює весь сенс проекту, а позбавляє доступу Енергоатом до ринку», - пише депутат у своєму зверненні.

Зокрема, в документі з'явився додатковий пункт, ціна, по якій ДП повинен продавати електроенергію, формується як «собівартість + 100% рентабельність». Це робить невигідним продаж електроенергії підприємству за двосторонніми договорами.

«Це службове підроблення нормативно-правового акта, злочин проти України», - вважає Нагорняк. Він додає, що в такому вигляді урядова Постанова поглибить енергетичний і економічний криза.

На думку Нагорядняка, «в результаті цього злочину» буде виштовхнуть з вільного ринку електричної енергії не тільки ДП «НАЕК« Енергоатом », а й ПрАТ« Укргідроенерго ».

«Вигідним цей злочин буде для інших учасників ринку, де і слід шукати замовників службового підроблення», - зазначає депутат.

Швидше за все мова йде про енергетичну компанію ДТЕК олігарха Ріната Ахметова, яка успішно продає електроенергію за двосторонніми договорами.

Частка ДТЕК в сегменті двосторонніх договорів на новому оптовому ринку електроенергії складає 24%. Таку цифру навів гендиректор групи Максим Тимченко в минулому році.

При цьому достовірно невідомо, яка це частка ринку. Антимонопольний комітет говорить лише про п'ять найбільших виробниках електричної енергії. Однак невідомо, яка у кожного з них частка.