Серед банкнот найбільшою популярністю в українців користується купюра номіналом 200 гривень, а серед монет — 10 копійок.

В Україні станом на 1 липня в обігу перебуває 585,2 млрд грн готівки, що на 26,7 млрд грн або на 4,8% більше, ніж налічувалося на початку поточного року. Про це повідомила прес-служба Національного банку.

Зокрема, в цілому в обороті знаходиться 2,9 млрд шт. банкнот на загальну суму 581,1 млрд грн, а також 13,7 млрд шт. монет – на 3,9 млрд грн. Так, фахівці підрахували, що на одного українця припадало 71 банкнота і 156 розмінних і платіжних оборотних монет.

"Під час пандемії кількість готівки в обігу зросла у світі в цілому і в Україні зокрема. Зараз темпи зростання готівки в обігу поступово зменшуються. На думку Національного банку, надалі - у міру зменшення невизначеності через коронавірус і карантинні обмеження – попит на готівку і далі буде слабшати", — відзначили в Нацбанку.

Інфографіка Нацбанку
Інфографіка Нацбанку

Також стало відомо, що серед банкнот найбільшою популярністю в українців користується купюра номіналом 200 гривень – таких банкнот найбільше в обігу. А ось серед монет - номіналом 10 копійок.

У той же час найменше в готівковому обігу банкнот номіналом 1000 гривень — 73,8 млн шт.або 2,5% від загальної кількості. Що стосується монет, то в гаманці українців найменше копійок номіналом 10 гривень — 48,2 млн шт.або 0,4% від загальної кількості монет в обігу.

Також прес-служба НБУ повідомила, що в обігу залишається 452,1 млн шт. "золотистих" монет номіналом 1 грн. Але поступово Нацбанк виводить їх з обігу. Тобто після інкасації їх не повертають назад в обіг.