Обсяг виробництва ягід хоч і буде кращим, ніж минулого року, але все одно буде низьким.

В Україні вже розпочався сезон збору лохини. Так, за тиждень ціни на цю ягоду на внутрішньому ринку України, а також на зовнішніх ринках знизилися на 40%. Про це повідомив директор компанії "Бетек" Андрій Борисенко в коментарі AgroPortal.ua.

Експерт пояснив, що причиною такого різкого падіння цін є особливості поточного сезону. Зокрема, старт збору ягід довго відкладався через затяжну холодну погоду. При цьому хоч і з затримкою, але виробники вже почали масово поставляти ягоди на ринок. Так як лохина почала швидко дозрівати, хоча і пізніше, ніж зазвичай.

лохина
лохина

"Початок сезону став досить інтенсивним, і через те, що великі обсяги ягоди почали виходити на ринок, ціни почали екстремально знижуватися. Така тенденція спостерігається як в Україні, так і в Європі" — розповів Борисенко.

Він також зазначив, що в поточному сезоні Україна отримає досить хороший урожай лохини в порівнянні з торішнім. Але, в будь-якому випадку, на сьогоднішній день ще складно прогнозувати, яка буде врожайність, так як багато сортів пошкоджені морозами. Експерт також підкреслив, що цього року якість ягід буде дещо кращою за минулорічну.

Нагадаємо, що на український ринок починають надходити перші партії кавунів. При цьому поки ціна на ягоду залишається високою - 9-12 грн/кг, що в 2,7 рази перевищує їх вартість в аналогічний період минулого року.