Олексій Баталов почав грати в кіно ще в шкільному віці, а після навчання в МХАТі йому дісталися ролі в таких фільмах як "Летять журавлі", "Справа Румянцева", "Три Товстуни". Але головним фільмом в його кар'єрі став "Москва сльозам не вірить", після якого артист офіційно завершив її, віддавши перевагу викладати у ВДІКу.

"Рядова мелодрама"

У 1979 році Баталов вже й не планував зніматися в кіно: хотів піти на піку. Але режисер Володимир Меньшов, і за сумісництвом, приятель Олексія Володимировича, умовив його на участь у фільмі»Москва сльозам не вірить". Баталов швидко погодився. Герой Георгій відразу сподобався Олексію Володимировичу своєю харизмою, мужністю і принциповістю.

Пізніше Баталов зізнався, що якби не ця роль, він навряд чи зміг називати себе актором. Після виходу фільму на екрани артист з'явився в кіно лише одного разу, в картині «Парасолька для молодят» в 1986 році. Олексій Володимирович став завідувачем однієї з кафедр у ВДІКу і до кінця життя Викладав майбутнім артистам.

До слова "Гога, він же Гоша" на довгі роки став ідеалом чоловіка всіх радянських жінок, які пережили розлучення і виховують дітей поодинці.

Циганка Гітана

Однією з найбільш пам'ятних історій свого життя Баталов вважав роман з циганкою на ім'я Гітана Леонтенко. Дівчина працювала в цирку Юрія Нікуліна на Кольоровому бульварі, і була талановитою наїзницею. Коли Баталов побачив її, він закохався без пам'яті.

Олексій зробив їй пропозицію тільки через 10 років! Хотів переконатися, що їхні почуття – не жарт, а Гітана — по-справжньому близька людина. У подружжя народилася дочка, якій діагностували ДЦП.

Щоб сім'я ні в чому не потребувала, Баталов пішов у роботу, а пізніше повернулася в цирк і сама Гітана. Спільними зусиллями парі вдалося поставити дочку на ноги. Марія отримала блискучу освіту і стала письменником і сценаристом.

З Гітаною Олексій Володимирович прожив все життя. Це був другий шлюб артиста. Перший же раз він одружився ще в 1948 році. Дружиною Баталова стала дочка художника Костянтина Ротова, Ірина. У подружжя народилася дочка Надія, але через десять років спільного життя Баталов і Ротова розлучилися. З дочкою, яка була ображена через розлучення на батька, Олексій Володимирович так і не налагодив стосунки.

Бідна старість

Баталов був принципово чесним артистом. Працював тільки в кіно і театрі, не розмінюючись на корпоративи, зйомки в рекламі і більш рейтингових в порівнянні з фільмами серіали. Не дивно, що до пенсії Олексій Володимирович не володів ніяким капіталом.

Єдина власність актора-дача в Передєлкіно. До самої смерті Баталов бився за ділянку землі, який привласнив собі сусід актора, коли будував баню. Вийшло так, що він захопив і територію артиста. Нескінченні суди підкосили і без того слабке здоров'я зірки.

Перелом і тиха смерть

У Олексія Володимировича завжди були проблеми з судинами, через що часто мучили запаморочення. Під час одного з таких нападів актор впав вдома і зламав шийку стегна правої ноги. У похилому віці відновлення після такої важкої травми йде вкрай повільно. Часом люди так і прикуті назавжди до ліжка. Винятком не став і Баталів.

Через місяць після падіння йому була проведена відновлювальна операція, після чого він вже не залишав лікарню. У травні лікарі перевели артиста в реабілітаційний центр, де він тихо і мирно пішов з життя. Одного ранку, 15 червня, Олексій Володимирович просто не прокинувся. Йому було 88 років.