Євген Клопотенко - не тільки автор шкільного меню але й відомий популяризатор української кухні у світі. Шеф-кухар знає не тільки, як зварити борщ, але й догодити найвитонченішим гурманам.

Тому Євген не зупиняється на досягнутому й продовжує справу популяризації українських страв. Нещодавно навіть з іншими українськими шеф-кухарями було підписано Маніфест української кухні, про що Євген Клопотенко розповів на своїй сторінці у мережі Інстаграм.

"Сьогодні шефи сумісно з державою проголосили Маніфест української кухні. Що це означає: шефи об'єдналися задля того, щоб розвивати країну через національну їжу. Чому це важливо: ми офіційно узгодили, що маєму спільну мету і співдіємо заради неї. І зробили це так, щоб світ почав чути Україну, бо на події були присутні представники однієї з найвідоміших професійних премій", – розповів Євген Клопотенко.

Шефи дійшли згоди у тому, що українська кухня - є унікальною завдяки не тільки вмінню кулінарів, а й натуральності, екологічності та якості.

"Українська кухня унікальна своїми локальними продуктами, яким чорнозем надає особливих властивостей – натуральність, екологічність та якість. Тому ми беремо українські продукти та на їх основі створюємо страви і рівня fine dining, і comfort та streetfood", – написав Євген Клопотенко.

Підписники Євгена радо підтримали цей маніфест та зазначили, що часом українську кухню не правильно ідентифікують та керуються застарілими стереотипами.

"Коли говорять про українську культуру та традиції, то часто уявляють застарілі костюми, пісні, технології, ЇЖУ. В даному ж випадку слово "відродження" асоціюється з "оновітненням" та наданням традиційному сучасного смаку. Це я пишу і про смак страв, і про смак української культури загалом", – вважає mariana_butterfly_blog.

"Це дуже правильно. Українська кухня чудова, різноманітна, смачна. На жаль в країні зараз більше популярні ресторани які завгодно (японської, італійської, китайської кухні) та найменш української", – вважає babasya07.

коментарі до посту Євгена Клопотенка у Інстаграм
коментарі до посту Євгена Клопотенка у Інстаграм