Тепер розподіл медалей у фігурному катанні під питанням

Поки в кабінетах вирішують, як же покарати Росію, а в самій РФ впевнені, що медалі залишать, давайте розберемося, який препарат вживала Каміла Валієва, пише Сьогодні.

Який допінг вживала Каміла Валієва

Препарат триметазидин, який іноді називають ТМЗ, був доданий до списку заборонених Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у 2014 році.

Зазвичай його призначають для лікування стенокардії – болю в грудях через зниження припливу крові до серця.

У спорті це потенційно може допомогти спортсмену працювати з більш високою частотою серцевих скорочень протягом більш тривалого періоду часу, пише nbcnewyork.com.

"ТМЗ може використовуватися спортсменами для підвищення фізичної працездатності, особливо в видах спорту на витривалість", - написали вчені в статті 2014 року про зловживання препаратом польськими спортсменами.

Каміла Валієва
Каміла Валієва

Що загрожує Валієвої

На даний момент офіційного судового рішення не було. Досі невідомо, як це відіб'ється на результатах командного заліку, який ОКР виграла неабиякою мірою завдяки Валієвій.

Юна фігуристка приземлила перший четверний тулуп в історії Олімпійських ігор, а через кілька миттєвостей зробила це знову. До речі, під час виступу вона впала, але все одно отримала золото.

Також неясно, чи вплине позитивний тест на право Валієвої брати участь в особистому заліку, який почнеться в наступний вівторок, і в якому вона є явним фаворитом.

Попередні випадки з триметазидином

Найвідоміший випадок застосування триметазидину в якості допінгу пов'язаний з китайським плавцем Сунь Яном. Триразовий олімпійський чемпіон відбув тримісячну дискваліфікацію в 2014 році. Китаєць відбувся легким покаранням, так як це був його перший випадок.

Російська бобслеїстка Надія Сергєєва отримала позитивний результат на триметазидин на Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані. Вона була дискваліфікована і відбула восьмимісячну заборону.

А ще на Олімпіаді-2014 на цьому препараті погоріла українська лижниця Марина Лісогор, за що була дискваліфікована на два роки.

Виходячи з цього, можна припустити, що Валієва точно понесе покарання, яке саме – поки невідомо. У будь-якому випадку тривала дискваліфікація поставить хрест на кар'єрі талановитої фігуристки, адже в цьому виді спорту, як і в гімнастиці, вік грає важливу роль.