З початку 2021 року вартість 1 літра молока в Україні піднялася майже на 3 грн. При цьому зростання цін на молочні продукти буде тільки продовжуватися.

Це прогнозують експерти на сайті Agrotrend.com.ua.

З початку 2021 року вартість твердого сиру зросла більш ніж на 40 грн.

"На ринку за кілограм вершкового масла зараз просять 250 грн., сиру - 120 грн. І це – не межа", – зазначив експерт з аграрної економіки Леонід Тулуш.

"З липня пішло подорожчання. Якщо раніше можна було купити за 10-10, 2 грн. молоко, сировина, зараз 11 грн. сорт "Екстра" продається – це мінімум", – пояснив експерт.

Молоко і м'ясо
Молоко і м'ясо

Експерти відзначають, що за останній рік поголів'я корів в Україні скоротилося майже на 6% через низькі закупівельні ціни на молоко, зменшення пасовищ і високі витрати на саме виробництво.

Великі виробники молока запевняють, що найближчим часом молочні продукти хоч і дорожчатимуть, але не сильно.

"Зростання буде спостерігатися в межах 1,5 – 2%, це за найбільш оптимістичними прогнозами", - запевняє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Також експерти стверджують, що стрімке зростання цін будуть стримувати торгові мережі, які бояться втратити покупця і дешевший імпорт деяких молочних продуктів з Європи.

"Якийсь відсоток продовольчої безпеки потрібно покривати за рахунок внутрішнього виробництва. Тому що як тільки ті ж поляки завоюють наш ринок, вибачте, масштаб цін буде зовсім інший", – вважає Тулуш.