Щороку в усьому світі та в Україні настає період, коли зросте кількість хворих на грип та ГРВІ.

Іноді навіть вводяться карантини у навчальних закладах. Останні роки до відомих боялків приєднується і коронавірус, який міцно засів у нашому світі, але вже не становить такої небезпеки, як 2-3 роки тому.

тест на коронавірус в Китаї
тест на коронавірус в Китаї

Найближчим часом також розпочне сезон застуд і в МОЗ розповіли, коли очікують зростання захворюваності на грип та COVID-19.

Зростання захворюваності на грип та COVID-19 може припасти на жовтень, повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, пишуть в Центрі громадського здоров’я.

Протягом останнього року зареєстрували близько 6 млн випадків інфекційних захворювань, 98% з яких – грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, зокрема COVID-19.

"Зростання ми очікуємо, починаючи із 40-го тижня цього року, тобто це по суті з початку жовтня", – заявив заступник міністра охорони здоров’я України.

ГРВІ. Фото: скріншот відео.
ГРВІ. Фото: скріншот відео.

За його словами, захворювання на коронавірус продовжують реєструвати – протягом тижня у вересні зареєстрували 1 200 випадків. З них близько 200 пацієнтів – люди, старші за 50 років, яких госпіталізували. Ще сім людей внаслідок інфікування загинули. Найбільше хворих фіксують на Дніпропетровщині, Одещині та Києві.

Поки що найдієвішим способ профілактики коронавірусу є саме вакцианція, але вона вже не є обов'язковою для всіх, як було колись.

Нагадаємо, що ні "Укрпошта", ні "Нова пошта" не надішлють: Кабмін заборонив українцям пересилати деякі посилки.

Раніше ми повідомляли, що в українців можуть анулювати весь стаж та залишити без пенсій: в ПФУ виступили із терміновою заявою.