Пенсіонери - одна з найменш захищених категорій населення нарівні з маленькими дітьми. І якщо про дітей можуть подбати їхні батьки, то люди похилого віку залишаються віч-на-віч із труднощами найчастіше.

Звичайно, працювати все життя і отримувати копійки в старості - це біль багатьох пенсіонерів в Україні. Стаж накопичується важко, щоб в останні роки життя хоч якось існувати, але тепер з'явилася нова складність - ПФУ може не зарахувати певний стаж.

Пенсіонер
Пенсіонер

В минулому році українцям трохи спростили напрацювання стажу, адже тепер його можно зароюити не лише тоді, коли працюєш офіційно. Для цього лише потрібно укласти договір з ПФУ та самостійно робити внески тим самим накопичуючи стаж, або ж збільшуючи розмір наявної зарплати. Для прикладу, у ПФУ пояснюють, що якщо особа платитиме по 100 гривень на місяць, то зарплата, яка буде братися для розрахунку розміру пенсії зросте приблизно на 430 гривень. Робити внески можна для себе або ж для когось.

Все можна зробити протягом кількох хвилин у електронному форматі. Однак в цьому для багатьох приховується підступ. Деякі особи через неуважність прописують власні дані з помилкою, а це може призвести до анулювання всіх накопичених коштів.

Індексація пенсій в Україні
Індексація пенсій в Україні

У ПФУ зазначають, що в деяких випадках ситуацію можна врятувати.

"Якщо при укладенні договору приєднання людина зробила помилку в прізвищі, але при цьому правильно вказала інші реквізити, які дозволяють ідентифікувати особу, за яку проводиться платіж: реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта, – такий платіж буде враховано при розрахунку майбутньої пенсії”, – зазначають у Пенсійному Фонді.

Нагадаємо, чи можна не платити за доставку газу: українці дізналися, що це за міфічна послуга.

Раніше ми повідомляли про перехід України на зимовий час-2023: коли і куди крутити стрілки годинника.