Українці вже готуються до складної зими, бо напади на енергосистему від росян поновились через півроку від останніх.

Скрізь ми бачимо різні прогнози і факти стосовно того, чи витримає наша нергосистема і чи будуть нові відключення світла. Однозначно можна було сказати, що енергосисмтема не до кінця віднолена, планові відключення світла можливі за графіками у випадку обстрілів, а блекауту точно не буду. Але стосовно останнього вде виникли питання, а відповіді на них не потішать.

Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел
Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел

Виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук заявив, що якщо ситуація залишиться прогнозованою, то зимовий період пройде нормально.

"Без таких глобальних викликів, які були минулої зими. Але якщо додати сюди обстріли, то виникають питання. Тому що неясно, яким чином усе це відбуватиметься", - наголосив Сахарук.

Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел
Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел

ПРО БЛЕКАУТИ

Голова Центру дослідження енергетики Олександр Харченко вважає, що ризик блекауту максимальний у двох українських містах – Києві та Одесі. Також можливі тривалі відключення електроенергії у Житомирі, Запоріжжі, Кременчуці та Кропивницькому. Небезпека нависла і над містами у прифронтових регіонах: Херсоні, Чернігові, Харкові, Сумах та Миколаєві.

Зазначено, що похолодання до -10 градусів узимку навіть за відсутності обстрілів з боку рашистів будуть критичними для вітчизняної енергосистеми. За словами Харченка, вона балансуватиме на межі.

У разі реалізації найгіршого сценарію розвитку подій, блекаут триватиме протягом 5-6 днів. Влада закликала громадян зробити запаси теплого одягу, дров, ліхтариків, свічок, світлодіодних ламп з акумулятором, а також їжі швидкого приготування.

Світло
Світло

Нагадаємо, що росіяни вже 2 тижні атакують енергетику, сидітимемо без світла таки будемо: "Ми бачимо знищення інфраструктури".

Раніше ми повідомляли, що важливо для тих, хто має бойлер: Центр комунального сервісу просить терміново перевірити лічильники, встигніть до жовтня.