Національна комісія державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запропонувала суттєво підвищити тарифи на воду у Києві, з потенційним підвищенням на 34,2% вже у квітні.

Цю публікацію розмістили на порталі новин «today»

У пропозиції пропонується встановити вартість кубометра на рівні 40,78 гривні, а в липні планується ще одне підвищення, встановивши загальний тариф для Київського водоканалу на рівні 46,9 гривні за кубометр.

Київводоканал пов'язує пропоноване коригування тарифів з різними факторами, зокрема зниженням обсягів реалізації, зростанням витрат на електроенергію, зростанням цін на реагенти, зростанням витрат на перекачування води сторонніми підприємствами, необхідністю покриття обов'язкових платежів, таких як податки та збори.

Крім того, підприємство вказує на необхідність покриття основної суми кредиту за кредитним проектом Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Лічильник води, фото: ukrainci.com.ua
Лічильник води, фото: ukrainci.com.ua

Пропоноване підвищення тарифів з 1 квітня до 30 червня передбачає підвищення тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення до 40,78 гривень за кубометр (33,98 гривень без ПДВ). Ціна водопостачання збільшиться до 20,08 гривні (17,57 гривні без ПДВ) за кубометр, а водовідведення – до 19,69 гривні (16,41 гривні без ПДВ) за кубометр.

Київводоканал з 1 липня пропонує встановити тариф на централізоване водопостачання та водовідведення на рівні 46,9 гривні за кубометр (39,08 гривні без ПДВ). За водопостачання стягуватиметься плата по 25,7 гривні (21,42 гривні без ПДВ) за кубометр, за водовідведення – 21,19 гривні (17,66 гривні без ПДВ) за кубометр.

НКРЕКП також планує переглянути тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення ще по 13 водоканалах. Пропоноване збільшення спрямоване на задоволення фінансових потреб Київводоканалу та забезпечення стійкості послуг водопостачання у регіоні.

Нагадаємо, "Космолот - ВСЕ!" в Україні закриють популярне казино російського бізнесмена Токарєва

Раніше «Українці» писали, ПриватБанк блокує картки за перекази: скільки дозволено і як карають

Як повідомляли «Українці», безкоштовні медичні послуги для пенсіонерів: куди звертатись і все, що потрібно знати