Синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що найближчим часом Україна зазнає впливу потужного антициклону, який принесе з собою холоди, які супроводжують хуртовини.

Значні зміни погоди очікуються після 15 лютого, коли над Середньою Волгою сформується антициклон та поширить свій вплив на Україну.

Оскільки антициклон розвивається над холодною поверхнею, очікується, що всередині неї циркулюватиме морозне повітря. Стрімкому приходу холодів у країну сприятимуть стійкі східні вітри з поривами, що сягають 15-17 м/с у Приазов'ї, Донбасі та Криму.

"Похолодання розпочнеться з північних та східних областей, а найменше торкнеться західної частини та Одеської області. Проте температура повітря вже 16-18 лютого знизиться на Слобожанщині до -8...-13°С уночі та до -3...-8 °С у денний час", - прогнозує Ігор Кібальчич.

За прогнозами, похолодання розпочнеться у північних та східних регіонах, найменший вплив відчують західна частина та Одеська область. Проте з 16 по 18 лютого на Слобожанщині очікується зниження температури до -8...-13°С вночі та -3...-8°С вдень, повідомив Кібальчич.

Зима, скріншот із відео
Зима, скріншот із відео

До 20 лютого морози покриють усю територію України, середньодобова температура буде нижчою за кліматичну норму на 3-6 градусів. Очікується, що сильні східні вітри призведуть до шторму в акваторії Азовського моря з 16 по 18 лютого, а також до вигинів та згинальних явищ.

Синоптик зазначає, що аномально тепла перша половина місяця зміниться помітним похолоданням у середині другої декади. Очікується, що кількість опадів поступово зміниться з дощу на сніг, з можливістю утворення льоду та хуртовин у деяких північних та східних регіонах.

"Таким чином, аномально тепла перша половина місяця зміниться дуже відчутним похолоданням у середині другої декади. Опади поступово перейдуть із дощу в сніг, утворюється ожеледь, місцями у північних та східних областях можлива хуртовина", - додав синоптик.

Очікується, що на Закарпатті залишиться відносно тепло, оскільки гори в регіоні перешкоджатимуть поширенню холоду зі сходу.

Нагадаємо, українців просять запасатися водою та продуктами: до чого готують народ

Раніше «Українці» писали, до якого віку доживають і скільки отримують пенсіонери у різних країнах світу: українцям краще сісти

Як повідомляли «Українці», як наточити ножі без точилки за 1 хвилину: ефективна хитрість