За підсумками 2023 року фактичний рівень безробіття в Україні збільшився майже вдвічі порівняно із довоєнним 2021 роком, незважаючи на офіційну статистику, що свідчить про зниження кількості зареєстрованих безробітних.

На цю невідповідність звернув увагу голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Проблеми з працевлаштуванням особливо виражені для фахівців у областях, що зазнали комп'ютеризації.

За словами Олени Мельник, яка виконує обов'язки директора департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості, з найбільшими труднощами через технічний прогрес стикаються такі фахівці, як оператори комп'ютерного набору, адміністратори та бухгалтери.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Важливо зазначити, що допомога з безробіття в Україні розраховується індивідуально для кожної людини. Під час військового стану максимальний розмір допомоги з безробіття не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої з 1 січня 2024 року у розмірі 7100 грн.

Особам, які мають стаж страхування менше семи місяців за 12 місяців, що передують реєстрації як безробітний, допомога призначається мінімальна сума 1500 грн.

Нагадаємо, влада хоче запровадити нові податки для просто народу: готуйте останні копійки

Раніше «Українці» писали, пенсії в Україні під час вони виросли: хто отримує на 50% більше

Як повідомляли «Українці», величезна знижка на комуналку: хто може платити на 75% менше