Українцям рекомендується підготуватись до зміни вимог до пенсійного віку. Україна підтримує гнучкий коридор з 2017 року, дозволяючи деяким людям виходити на пенсію у віці 60 років, інші ж вимагають працювати до досягнення 65 років.

План підвищення цих вимог був задуманий до пандемії і повномасштабної війни, і він провалився. Так, тепер потрібно враховувати поточні реалії ринку праці.

За початковими оцінками, близько половини 60-річних не відповідатимуть цим вимогам, поточні прогнози припускають, що ця цифра може бути ближчою до 60-70%. Людям рекомендується розрахувати рік, коли їм виповниться 60 років, та визначити необхідний для цього моменту стаж роботи.

Наприклад, якщо у 2025-му, то треба мати не менше 32 років стажу, якщо у 2026-му – 33 роки, у 2027-му – 34 роки, то у 2028-му – 35 років стажу. Щоб вийти на пенсію у 63 роки, норма на 10 років менша (тобто у 2025-му – від 22 до 32 років, у 2026-му – від 23 до 33 років тощо).

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Незважаючи на небажання українських політиків переглядати пенсійний вік, із необхідністю таких змін країна може зіткнутися вже у післявоєнний період.

Європейський Союз поступово підвищує пенсійний вік до 67 років, і Україні, щоб відповідати рекомендаціям Європейської комісії, можливо, доведеться наслідувати цей приклад. Країна вже бореться з нестачею праці на ринку, і не очікується, що ситуація покращиться після війни.

Хоча пенсійний вік, можливо, ще офіційно не підвищений, багато українців можуть працювати довше, оскільки їм важко відповідати мінливим умовам виходу на пенсію. Проблема вирішення після війни ще більше ускладнює ситуацію.

Нагадаємо, яких пенсіонерів миттєво позбавлять субсидій: чи доведеться тягнути на одну пенсію?

Раніше «Українці» писали, нова гуманітарна допомога: як зареєструватися та отримати

Як повідомляли «Українці», пенсії зростуть уже за тиждень: кому додадуть 1600 гривень