Через війну, ініційовану Росією, Україна зараз перебуває в стані загальної мобілізації та військового стану. Заклику підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років, які отримали повістку.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроект про мобілізацію. Адвокат Марія Левченко уточнила на YouTube-каналі, чи продовжуватиме діяти надана відстрочка призову.

Левченко наголосила, що згідно з чинним законодавством не існує нормативно-правового документа, який визначає термін, на який надається відстрочка від мобілізації на період воєнного стану.

Шестимісячний період, що широко обговорюється, на який у ТЦК передбачено відстрочення, обумовлений за умовчанням терміном дії ВЛК протягом шести місяців, після чого він може бути переглянутий. Проте жоден правовий документ не зобов'язує ТЦК встановлювати конкретні терміни відстрочення мобілізації.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Левченко пояснила, що термін, зазначений у довідці, наприклад до червня 2024 року, не гарантує звільнення від мобілізації за відсутності поважної причини. З набранням чинності законопроектом 10449 громадяни можуть бути мобілізовані негайно, незалежно від зазначеного строку.

Юрист наголосила на винятку для продовження навчання, що дозволяє студентам завершити навчальний рік.

Левченко попередила, що особи, яким надано відстрочення з таких причин, як догляд за бабусею чи дідусем, не мають стовідсоткової гарантії уникнути мобілізації, оскільки термін та порядок переривання наданої відстрочки не визначено в жодних нормативно-правових документах.

Нагадаємо, тимчасові посвідчення замість паспорта: яких українців залишать без головного документа

Раніше «Українці» писали, борги з комуналки: що загрожує українцям із "хвостами" - навіть пенсіонери постраждають

Як повідомляли «Українці», Олег Винник "розвів" Олю Полякову перед війною і втік: "Королева ночі" зробила скандальне визнання