В Україні підготовка до мобілізації включає поширення бронезахисту не лише на державних службовців, співробітників правоохоронних органів та військовослужбовців, а й на осіб в інших критично важливих галузях.

Своєю думкою щодо цього в інтерв'ю поділився член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський.

Досягнутий консенсус передбачає збереження позицій за особами, роль яких у економічній сфері вважається вирішальною для функціонування держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та загального добробуту населення. Конкретні деталі цих застережень буде визначено ухвалою Кабінету Міністрів.

За словами Веніславського, у законопроекті зазначено, що керівники цих органів можуть бути зарезервовані в органах державного та місцевого самоврядування, а для держслужбовців категорій Б та В серед них може бути зарезервовано до 50% призовників.

Крім того, було укладено угоди, що дозволяють особам, які працюють у прокуратурі, Бюро економічної безпеки, Державній службі з надзвичайних ситуацій, службі судової безпеки та інших правоохоронних органах мати право на бронювання.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Проте судді та прокурори повинні зберегти за собою право на відстрочення, щоб запобігти зовнішньому впливу та забезпечити подальше функціонування судової та правоохоронної системи.

"Також ми погодилися, що в органах прокуратури, Бюро економічної безпеки, ДСНС, службі судової охорони, працівники судів та інших правоохоронних органів матимуть можливість бути заброньованими. А щодо суддів, прокурорів - для них слід зберегти право на відстрочку, щоб вони не стали залежними від стороннього впливу та щоб не було паралічу судової та правоохоронної системи", - констатував член комітету.

Під час воєнного стану в Україні мобілізація зазвичай поширюється на всіх громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак деякі особи, які працюють у критично важливих компаніях та державних органах, можуть бути усунені від мобілізації для підтримки безперервної роботи основних служб.

Нагадаємо, мобілізація молоді: кого можуть закликати закликати та заберуть відстрочку

Раніше «Українці» писали, ВПО чекають на зміни з 1 березня: що буде з виплатами для переселенців

Як повідомляли «Українці», скандальний закон про мобілізацію: чи діятиме відстрочка, яку давали раніше