У період військового стану обов'язок чоловіків призовного віку віком від 18 до 60 років з'явитися до ТЦК і військкомати є найважливішим елементом забезпечення національної безпеки та боєздатності.

Однак, визнаючи складність людських обставин, винятки надаються за певних умов для забезпечення справедливості та вирішення особистих надзвичайних ситуацій.

Відповідну інформацію надали на порталі «УНІАН»

Спочатку деякі категорії були звільнені від візиту до TЦК на підставі рішення КМУ від 2010 року, до якого пізніше у 2022 році було внесено поправки, щоб адаптуватися до сучасних потреб.

До цих винятків належать випадки нещодавньої втрати близьких родичів, необхідність догляду за хворим членом сім'ї, кримінальне провадження, що триває, надзвичайні ситуації, що перешкоджають своєчасному прибуттю, а також складання державних іспитів у вищих навчальних закладах. У таких ситуаціях потрібна відповідна документація для перевірки, щоб уникнути санкцій.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Подальші запропоновані зміни у рамках законопроекту № 10449 спрямовані на уточнення та розширення критеріїв. До них належать природні перешкоди, хвороба призовника, дії країни-агресора, смерть близьких або значущих родичів та інші вимушені обставини, що перешкоджають особистій явці.

Важливо відзначити, що в цьому законопроекті наголошується на необхідності для призовників інформувати ТЦК про свою нездатність з'явитися протягом трьох днів з моменту отримання повістки, що відображає більш гнучкий та чуйний підхід до мобілізації у важкі часи.

Ці положення підкреслюють баланс між потребами національної оборони та визнанням особистих труднощів, гарантуючи, що люди, які зіткнулися з реальними кризами, можуть вирішувати свої ситуації без будь-яких покарань, зберігаючи при цьому цілісність процесу мобілізації.

Нагадаємо, українців попередили про серйозну небезпеку: це дуже тривожно

Раніше «Українці» писали, росіяни планують окупувати два великі міста: астролог назвав долюносну дату

Як повідомляли «Українці», пенсіонерів вирішили поставити на облік у ТЦК: хто потрапляє до списку