Україна планує суттєве скорочення кількості чиновників за рахунок масових звільнень, про що заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Уряд прагне раціоналізувати свою структуру, створивши Урядовий центр та обмеживши кількість міністерств приблизно до 15-16. Вже 2024 року в рамках цієї ініціативи ліквідовано 20 тисяч вакансій у держсекторі.

Мета полягає в тому, щоб скоротити кількість міністерств на одну третину та зменшити загальну кількість державних службовців.

"Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців", – повідомив прем'єр-міністр.

Шмигаль наголосив на важливості наявності обмеженої кількості кваліфікованих та досвідчених фахівців у кожному відомстві, якому доручено формувати державну політику.

Центр уряду, що пропонується, пропонуватиме підтримку, включаючи юридичну допомогу, для полегшення ефективної підготовки необхідних документів для міністерств.

Депутати: скрін з відео
Депутати: скрін з відео

Крім того, Шмигаль оголосив про роботу Міністерства ветеранів, яке покликане діяти як під час, так і після війни. Його роль розглядається або як готельне агентство, або як значуща складова соціальної політики в Україні, хоча остаточне рішення щодо його функцій залишається на стадії обговорення.

Станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади України працювало 169 тисяч осіб. Минулого року фактична кількість чиновників скоротилася на 6,8 тисяч.

З метою подальшої оптимізації державних видатків Кабінет Міністрів наприкінці 2023 року оновив систему оплати праці чиновників, прагнучи економити близько 8 млрд. грн. Згідно з новим порядком, 70% зарплати держслужбовця буде фіксованою, і лише 30% виділятиметься як бонус.

Нагадаємо, українцям планують обмежити грошові перекази: що хочуть в уряді

Раніше «Українці» писали, якою буде пенсія в українців із середньою зарплатою: названо головні цифри

Як повідомляли «Українці», в Україні підняли пенсії: хто отримуватиме на 500 та 1000 гривень більше