Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що атака російських агресорів 22 березня була націлена на українську енергетику і стала найбільшою за останній час.

«Наразі ворог здійснює наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Мета - не просто пошкодити, а спробувати знову, як і торік, спричинити масштабний збій у роботі енергосистеми країни», - заявив він.

За інформацією міністра енергетики, у різних регіонах є удари та пошкодження об'єктів електрогенерації, систем передачі та розподілу. Крім того, через обстріл було відключено одну з ліній електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС (ЗАЕС).

Герман Галущенко також зазначив, що у низці регіонів відбулися відключення, але енергетики активно працюють над відновленням електропостачання.

Блекаут: скрін з відео
Блекаут: скрін з відео

Він запевнив, що докладаються зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання людей.

"Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання. Робимо все можливе, щоб якнайшвидше повернути людям світло", - зазначив міністр.

Остання атака ворога включала використання артилерії, ракет та безпілотників, внаслідок чого було вражено критично важливі об'єкти інфраструктури у Кривому Розі.

Крім цього, відключення електроенергії зафіксовано у Харкові та Дніпрі, а кілька міст Хмельницької області залишились без світла.

Нагадаємо, посилення контролю та "стеження"? Дедалі більше українців позбавлятимуть субсидій

Раніше «Українці» писали, НАТО просить посилити мобілізацію в Україні: "Непросто переконати людей"

Як повідомляли «Українці», українцям виплатять до 250 тисяч гривень – потужна грошова допомога