Після того, як росіяни знищили Трипільську ТЕС, Центренерго втратило 100% своїх потужностей.

Звичайно, відновити станцію можливо, але це безглуздо, поки росіяни мають можливість знову потрапити до неї. Тобто нам потрібні потужні системи ППО.

Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж
Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж

Нині ж українці попередили про настання важких часів - можливі повернення відключень світла по всій країні. Міністр енергетики Герман Галущенко закликав українців підготуватися до можливих складнощів наступного літа через російські обстріли.

В інтерв'ю телеканалу "Рада" він рекомендував тримати напоготові генератори та павербанки на випадок перебоїв із електропостачанням.

При цьому Галущенко запевнив, що енергетики докладуть максимум зусиль, щоб такі запобіжні заходи не знадобилися.

Міністр нагадав, що перед початком опалювального сезону його часто питали про необхідність купівлі генераторів та павербанків.

"Коли міністр каже: "Все купуємо генератори", це звучить лякаюче, - зазначив він. - Але я тоді повторював: так, готуйтеся, але ми зробимо все можливе, щоб такі заходи не знадобилися".

Герман Галущенко, кадр з відео
Герман Галущенко, кадр з відео

У свою чергу, Володимир Зеленський заявив під час виступу на Конгресі місцевої та регіональної влади, що Україні необхідний розвиток децентралізованої генерації енергії.

"Ми про це не тільки говоримо - втілювати все в життя потрібно дуже швидко. Причому і на рівні громад, і на рівні загальнодержавному. Обговорюємо як це може і повинно бути зроблено, але це можна зробити тільки в єдності з кожним із вас" – заявив Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що вже зараз потрібно готуватися до нового опалювального сезону та робити це разом.

"Зараз ми повинні починати готуватися до наступного опалювального сезону. Це повинні робити і громади, і чиновники, і відповідні наші енергетичні компанії. Взаємодія має бути максимальною. Я прошу чиновників звертати всю необхідну увагу до потреб громад. Ми повинні бути командою. Маємо бути сильними разом " , - наголосив президент.

Нагадаємо, що Президент Литви Науседа розповів про довіру до путіна: "Не бачу лідерів, які б хотіли зателефонувати".

Раніше ми повідомляли, що голова ГУР Кирило Буданов попередив українців про нові обстріли: "Сподівається, що зможе пробити нашу систему ППО".