Після знищення Трипільської ТЕС росією Україна опинилася у тяжкій ситуації, адже й до того обстріли енергетики не припинялися.

Наразі українців попереджають про те, що можливі віялові відклюювання електроенергії та просять економити електрику в піковий годинник. Володимир Зеленський повідомив інші погані новини.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія знищила майже всю теплову електрогенерацію України. Не виключено загрози українським атомним станціям. Про це він повідомив під час спеціального засідання Європейської ради.

Зеленський зазначив, що під ударами терористів греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура

"Росія вже знищила майже всю нашу теплову електрогенерацію. Під ударами терористів греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура ", - сказав він.

Володимир Зеленський, кадр з інтерв'ю
Володимир Зеленський, кадр з інтерв'ю

За словами Зеленського, загарбники продовжують "по-дикувальськи грати" з безпекою на окупованій ЗАЕС. Він також наголосив, що на тлі цього інші українські АЕС також можуть опинитися під загрозою.

"Ми не виключаємо, що інфраструктура інших наших атомних електростанцій та розподільчих мереж також перебуває під загрозою з боку російського терору" , - заявив він.

Крім того, лідер України наголосив, що для протидії ворогові Україні потрібні кошти ППО.

"Це може зупинити тільки ППО – конкретні системи, такі як Patriot, Iris-T, Samp-Т, Nasams. У вас є системи. Вони потрібні Україні просто зараз – потрібні, щоб завадити Путіну використовувати терористичні методи" , - додав він.

Над Києвом ППО збили ворожий обʼєкт
Над Києвом ППО збили ворожий обʼєкт

Нагадаємо, що Президент Литви Науседа розповів про довіру до путіна: "Не бачу лідерів, які б хотіли зателефонувати".