У мережі розповіли, що «ухилянтом» вважається військовозобов'язана людина, яка не з'явилася до ТЦК після отримання повістки і не тільки.

Так, якщо призовник не з'явився в установленому порядку, ТЦК ініціює адміністративне затримання з боку національної поліції, доставляє людину до ТЦК і починає документування правопорушення шляхом складання протоколу (адміністративка).

Якщо особа вже пройшла ВЛК і визнана придатною до військової служби, але, як і раніше, не з'явилася на військову службу, це може спричинити кримінальну відповідальність.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Крім цього, реєстр «Оберіг» в Україні є базою даних, що містить інформацію про призовників. Цей реєстр ведеться ТЦК та поєднує дані різних державних органів, включаючи Державну податкову службу, Мін'юсту, Державної реєстрації актів цивільного стану, Державної судової адміністрації, Державної прикордонної служби, Міністерства освіти і науки.

В Україні особам, які ухиляються від призову на військову службу та визнані винними, можуть загрожувати реальні терміни позбавлення волі. За даними, всього в Україні такі вироки отримали 60 ухилістів. Однак є думка, що таких людей може бути більше.

Скрін публікації
Скрін публікації

Нагадаємо, на українців у Польщі чекають великі проблеми: мінус левова частка пільг і хочуть позбавити роботи

Раніше «Українці» писали, темні часи настали: українці сидітимуть без світла по 8-12 годин – де вже запровадили графіки

Як повідомляли «Українці», всі у ТЦК на медогляд: з цього тижня "обмежено придатних" більше не буде