В Україні вже більше тижня діють графіки відключень світла та експерти прогнозують, що така ситуація буде до серпня-вересня.

Нещодавно стало відомо, що незабаром ціни на електроенергію підвищаться, оскільки потрібно проводити ремонт пошкоджених ділянок. Деякі українці сподівалися, що після підвищення цін кануть у лету та відключення світла, але сейсас вони отримали сумні новини.

електроенергія, комуналка
електроенергія, комуналка

Існує ризик, що після підвищення тарифів енергопостачання обмежуватимуть більше. Це пов'язано, в першу чергу, із літом, коли на ремонтну кампанію накладається спека та зростання споживання через ті ж кондиціонери

"Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть серйозно збільшитися", - розповів директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Омельченко.

Ймовірно, мешканці Києва найбільше відчують майбутні відключення світла.

Сьогодні визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури, якої у столиці є багато та яка інколи працює на всю країну. Через що відключення світла минулого тижня у Києві були більшими, ніж у середньому по країні.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що через графіки відключень світла в Україні активізувалися шахраї: як не втратити гроші.

Раніше ми повідомляли, що відключень світла буде більше: до чого готуватися і на скільки тепер "вирубуватимуть" електроенергію.