У розпал літа багато українців планують відпустки. Звичайно, зараз не всі мають змогу поїхати за кордон. Як мінімум, це стосується військовозобов'язаних чоловіків.

Але з 1 липня буде змінено правила виїзду закордонів, тому давайте дізнаємося, хто з чоловіків має право залишати Україну і що зміниться вже з понеділка.

Кордон
Кордон

З 1 липня 2024 року в Україні набувають чинності суттєво оновлені правила виїзду за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. Ці зміни є результатом комплексного перегляду законодавства в умовах воєнного стану, що триває, зокрема, закону № 3633-ІХ та постанови Кабінету Міністрів № 366.

Так, з 1 липня обов'язковим буде пред'явлення військово-облікових документів. Чоловіки, які мають право на виїзд, мають на вимогу працівника Держприкордонслужби пред'явити військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення тощо). Перевірка може проводитись у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Український кордон, фото із соцмереж
Український кордон, фото із соцмереж

Право на виїзд за кордон у липні матимуть:

  • Особи з інвалідністю
  • Особи, які супроводжують дружину/чоловіка з інвалідністю
  • Особи, які супроводжують батьків з інвалідністю І чи ІІ групи
  • Особи, які здійснюють постійний догляд за людьми з інвалідністю І чи ІІ групи
  • Батьки, опікуни, піклувальники дітей з інвалідністю віком до 18 років
  • Батьки повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи
  • Бабусі, дідусі, повнолітні брати, сестри, мачухи, вітчима, які супроводжують дітей з інвалідністю
  • Опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними
  • Особи, які потребують постійного догляду, супроводжуються близькими родичами

Дозвіл на виїзд для студентів у рамках академічної мобільності передбачатиме також певні умови. Виїхати за кордон зможуть особи віком від 18 до 22 років, які навчаються на денній чи дуальній формі навчання у державних чи комунальних вишах України.

Студенти, фото з вільних джерел
Студенти, фото з вільних джерел

Також є умова і за рівнем освіти – здобуття ступеня бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування. Виїхати студенти зможуть лише на один семестр.

Нагадаємо, що наразі отримати соціальну допомогу буде набагато легше: як спростили життя українцям.