Голубці - традиційна страва для українців і багато хто любить їсти її якнайчастіше.

Однак є і зворотний бік голубців, який дуже "болить" тим, хто готує його, а саме сам процес приготування. Адже це часто довго та втомлює. Тому можна приготувати голубці у банці – це чудова консервація на зиму.

Голубці в банці, кадр з відео
Голубці в банці, кадр з відео

Інгредієнти:

свинина - 5 кг;
цибуля - 1 кг;
морква – 1 кг;
капуста - 5 кг;
рис - 1 кг;
сіль - 150 г;
приправа до м'яса – 15 г;
паприка - 5 г;
жир - 50 г;
томатна паста - 400 г.

Приготування лінивих голубців у банці:

1.Нарізаємо невеликими кубиками свинину та жир, обсмажуємо у сковороді на олії до готовності. Цинкуємо не особливо дрібно капусту, натираємо на великій тертці моркву.

2.В каструлю викладаємо ⅓ частину капусти, на неї кладемо ½ частина м'яса. Покриваємо м'ясо капустою, посипаємо залишками м'яса. На м'ясний шар знову кладемо капусту та моркву.

3.Нарізаємо маленьким кубиком цибулю, у сковороді змішуємо з паприкою та приправою до м'яса. Обсмажуємо цибулю до м'якості, додаємо томатну пасту, трохи води, перемішуємо.

4.Викладаємо до капусти та м'яса обсмажену цибулю, солимо і перемішуємо. Висипаємо у суміш промитий рис, знову змішуємо компоненти.

5.У банки кладемо по парі горошин чорного перцю і викладаємо в них ліниві голубці. Важливо не остаточно заповнювати банки. Вливаємо в кожну банку зі вмістом воду на рівень лінивих голубців. Закриваємо банки кришками, кладемо у велику каструлю з водою та доводимо до кипіння. Після кипіння варимо банки з ледачими голубцями 3-3,5 години.

Діставати голубці з банок можна лише після охолодження до 35 градусів.

Голубці в банці, кадр з відео
Голубці в банці, кадр з відео

Нагадаємо, що в жодному разі не закривайте огірки та помідори такими кришками: тонкощі правильної консервації.