В Україні можуть бути посилені обмеження для військовозобов'язаних, які не мають чинного військового квитка, що вплине на їхню можливість отримувати певні послуги. Про це йдеться в заяві Кабміну, про яку також висловилися і юристи, повідомляє "ТСН".

Чоловіки віком від 18 до 60 років без військового квитка вже стикаються з обмеженнями в Україні та за кордоном. Документ військового обліку необхідний для отримання багатьох консульських та державних послуг, працевлаштування та зарахування до навчальних закладів. Для перетину державного кордону призовникам також необхідно мати цей документ.

Міністр юстиції Денис Малюська наголосив, що для отримання широкого спектру послуг все частіше будуть потрібні документи військового обліку. Він заявив, що це може стосуватися «сотень, якщо не тисяч» послуг, що мають вирішальне значення для повсякденного життя. Єдиними винятками будуть «критично важливі» послуги, пов'язані з дітьми та сім'ями.

Закон про адміністративні послуги дозволяє вимагати документи військового обліку при зверненні громадян за держпослугами. Це діяло задовго до війни. За словами міністра, чоловікам для отримання більшої частини державних послуг необхідно буде надати документи військового обліку, у тому числі для:

Отримання паспортів та інших документів, що засвідчують особу.

Реєстрація місця проживання.

Реєстрація права власності на нерухоме майно.

Прийом до навчальних закладів.

Прийом на роботу.

Отримання прав водія.

Чоловіки без військового квитка не зможуть одружитися. Начальник відділу підбору персоналу Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов зазначив, що молодята мають надати документи військового обліку під час подання заяви до РАГСу. РАГС зобов'язаний повідомити районний ТЦК про реєстрацію шлюбу або розлучення, зазначивши наявність документа військового обліку. Навіть якщо цього документа немає, заявка все одно буде прийнята.

Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео
Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео

Також чинне законодавство не обмежує лікування військовозобов'язаних у закладах охорони здоров'я. Чоловіки призовного віку при зверненні за медичною допомогою повинні мати при собі документи, зокрема військовий квиток.

Однак за невідкладної допомоги лікарі нададуть необхідну медичну допомогу незалежно від статусу військового обліку. Для планового догляду, як-от тривале лікування або планова операція, пацієнтів можуть попросити пред'явити військовий квиток. Якщо людина відмовляється, її можуть направити до Військового комісаріату.

Адвокат Марина Бекало підтвердила, що без документа військового обліку неможливо:

Подати заяву на реєстрацію шлюбу.

Видати паспортні документи.

Видати посвідчення водія.

Вступити до навчального закладу.

Бути прийнятим на роботу.

Подати документи на встановлення інвалідності.

Однак реєстрація прав на нерухоме майно (наприклад, земельні ділянки або нерухомість) та рухоме майно (транспортні засоби), як і раніше, можлива без документа військового обліку. Незабаром ситуація може змінитися, оскільки права та адміністративні послуги призовників віком від 18 до 60 років продовжують обмежуватись.

Крім того, військовозобов'язані за кордоном без документа військового обліку не можуть отримувати консульських послуг, зазначає юрист Марина Бекало.

Нагадаємо, посилена мобілізація: скільки ще є часу для оновлення даних у ТЦК і як це зробити

Раніше «Українці» писали, операція "бусик": чи мають право силою доставляти до ТЦК – до Міноборони відповіли

Як повідомляли «Українці», світло відключатимуть ще частіше: куди ще гірше? Народ попередили і коли чекати на покращення ситуації