Виготовлення дезинфікуючого засобу власними руками вимагає компонентів, які легко дістати

Відомий телеведучий і лікар Євген Комаровський розповів, що виготовлення дезинфікуючого засобу власними руками вимагає компонентів, які легко дістати.

За словами Комаровського, єдиний інгредієнт, що важко буде знайти в аптеках для виготовлення антисептику – це спирт.

Комаровський Євген Олегович
Комаровський Євген Олегович

«Решту ж речовин легко придбати в будь-якій аптеці — перекис водню і гліцерин. Також буде потрібна вода», – стверджує телеведучий.

Комаровський наголосив, що по-перше, у попередньо вимиту і висушену ємність необхідно помістити 240 мл спирту, з точністю до 5 мл.

Для цього можна використовувати склянку, ємність якої 200 мл, а решту рідини можна додати за допомогою великого шприца.

«Важливо, щоб спирт був максимальної концентрації і в кінцевому розчині його частка становила не менше 65%», – наголосив лікар.

Після спирту в ємність необхідно додати 15 мл перекису водню концентрацією 3%. Слідом в отриманий розчин додається 5 мл гліцерину. Завершує приготування санітайзера додавання 60 мілілітрів води. Після цього суміш треба перемішати.

Євген Комаровський
Євген Комаровський

Комаровський підкреслив, що деякі експерти рекомендують дати отриманому розчину постояти дві доби, особисто він вважає, що в цьому нема потреби й виготовлений антисептик відразу ж готовий до застосування. Необхідно тільки розлити у флакони або в пляшечки з розбризкувачем.

Такий саморобний санітайзер можна використовувати, як для дезінфекції рук, так і поверхонь в будинку.

В Україні за минулу добу зафіксували 5 397 нових випадків коронавірусу. Також відомо, що 2 263 пацієнтів вчора одужали, а 93 — померли від ускладнень. За весь час епідемії в Україні Covid-19 підтвердили у 244 734 людей. З них 108 233 пацієнтів одужали, а 4 690 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 131 тисяча людей.