У селищі Нижні Сірогози при пологах померла 36-річна породілля. Її новонароджену доньку врятувати теж не вдалося. Близькі запевняють, що породілля не мала патологій, та й народжувала вже втретє. Вони думають, що медики проявили службову недбалість. Про підстави таких звинувачень та позицію лікарів йдеться у сюжеті ТСН.

Чоловік загиблої Дмитро Бородай повідомляє про суперечливі заяви лікарів і скаржиться на недбалий догляд за його дружиною Оксаною. Жадає для медиків покарання.

"Дали таблетку, а зараз заперечують, що вони нічого не давали. І до неї не підходили. А потім, коли вже кинулися, вона вже, видно, вмирала", - ділиться чоловік.

Могила загиблої
Могила загиблої

Дмитро та Оксана були разом 5 років. Обидва в розлученні. У неї - дві дочки, у нього - одна. Хотіли спільну дитину, вже й вирішили, яким буде ім'я - Аня.

Вагітність проходила без відхилень. Народжувала Оксана в райлікарні. У цей час Дмитро був на заробітках. Свекруха відвезла Оксану в пологовий будинок і постійно була на зв'язку. Мама Дмитра Тетяна також підтримує версію про таблетку, яку дали породіллі.

Свекруха загиблої
Свекруха загиблої

"Вона мені написала:"мені дали таблетку, я не можу розмовляти". Я написала: "для чого?". Вона відповіла: "Не знаю". Я кажу, Оксана, я не буду тебе турбувати, народиш - подзвониш".

Але жінка не передзвонила, а її телефон не відповідав. Вже через кілька годин Тетяні повідомили, що її невістка померла. Як пізніше покаже розтин, від анафілактичного шоку на медпрепарат.

Це шокувало все селище. Пройшов слух, що жінка з дитиною померли через недбалість лікарів. Нібито того дня головний лікар і його дружина святкували 25-ту річницю подружнього життя і від лікарів відчувався "перегар".

Доктор, що приймала пологи, переконує: Оксані ніяких препаратів для стимуляції не давали, а медики нічого в робочий час не святкували. Але пологи були важкими.

"Жінка вчинила з передчасним відходженням навколоплідних вод. Сталася наступна ситуація - клінічно вузький таз, таке буває. Цей діагноз можна поставити тільки під час пологів. Невідповідність розмірів таза матері й голівки плоду", - розповіла Тетяна Гладун, акушерка Нижньосірогозької районної лікарні.

Тетяна Гладун акушерка Нижньосірогозької районної лікарні
Тетяна Гладун акушерка Нижньосірогозької районної лікарні

І саме це найбільше обурило односельців. Вони не розуміють, як такий діагноз може бути у жінки, яка вже народила двох дітей.

Але саме через це, пояснюють лікарі, довелося робити кесарів розтин. Після нього відкрилася кровотеча, зупинити його не змогли. Породіллі переливали кров, були змушені видалити матку. Потім зупинилося серце. Півтори години реанімації були безрезультатними.

"Надавалася вся можлива на той час медична допомога. Згідно з протоколами. Оцінили цю ситуацію як алергічну реакцію на введення препаратів, дія яких була спрямована на зупинку кровотечі", - пояснює Геннадій Гомін, головний лікар районної лікарні.

Разом з мамою реанімували й немовля. Дівчинку доставили в обласну дитячу лікарню, але стан її був занадто важкий. Розтин показав важку асфіксію під час народження.

Подвійна трагедія
Подвійна трагедія

У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання медиками своїх обов'язків. До того ж про дві смерті правоохоронці дізналися не з лікарні, а з інтернету - повідомлення селищної ради з висловленням співчуття родині загиблої та її дитини.

Наразі тривають судово-медичні експертизи. Тільки після їх результатів буде зрозуміло, чи була в цій трагедії вина медиків. У померлої породіллі сиротами залишилися дві дочки-11 і 17 років.