В Україні щорічно переводять час на літній і зимовий починаючи з 1996 року. Роблять це в останню неділю березня (на годину вперед) і останню неділю жовтня (на годину назад). Але, досить ймовірно, що вже у 2020 році дану "традицію" скасують.

Дану інформацію оприлюднив віцеспікер від "Слуги народу" Руслан Стефанчук. Як розповів політик, відповідний законопроєкт був зареєстрований на цьому тижні.

Згідно з ним, збираються скасувати перехід на зимовий і літній час і встановити єдиний Київський час на всій території України.

Як заявив Стефанчук, закон хочуть прийняти, оскільки він повинен поліпшити самопочуття людей, які страждають від переходу на новий час.

Але, що ще примітно, нововведення має "допомогти в боротьбі з агресією з боку РФ". Яким чином, поки не відомо.

Водночас Руслан зазначив, що якщо законопроєкт не встигнуть прийняти, переведення годинників у 2020 році відбудеться за графіком - в ніч з 24 на 25 жовтня, о 4:00. А вже наступного року перекладу не буде.

Скріншот з соцмережі
Скріншот з соцмережі

Додамо, на думку одних фахівців, будь-якого значного впливу на організм людини переклад часу не робить. Інші ж заявляють про проблеми зі сном, поганий настрій, а також про те, що сильно страждає працездатність: організм просто не встигає перебудуватися на зміну графіка свого життя.

Також кажуть, що переклад дуже позначається на тих, хто має проблеми з серцево-судинною системою і тиском.

Як встановили німецькі вчені, причиною негативних наслідків переведення годинників пов'язані з порушенням балансу між внутрішнім біологічним годинником людини та реальним часом. Тому люди в період адаптації іноді знаходяться в змішаних почуттях. У людини може виникати втома, а також активізуються хвороби.