Пандемія коронавіруса - жахіття, яке звалилося на людство у 2020 році. Щоб хоч якось захистити українців від швидкого розповсюдження китайської зарази, в Україні було вирішено ввести карантин вихідного дня. Але попереду новорічні свята, в період яких із-за масових гулянь хвороба може вийти на новий рівень. Як краще діяти в цій ситуації розповів колишній головний санітарний лікар Сергій Бережнов.

Як передає портал Українці, своїми порадами ексголовний лікар поділився в OBOZREVATEL.

Він зазначив, що краще зустрічати Новий 2021 рік у вузькому колі людей, які проживають в одній квартирі, щоб значно зменшити ризик зараження коронавірусом.

Новорічна ялинка, скріншот із відео
Новорічна ялинка, скріншот із відео

"Новий рік – сімейне домашнє свято. Посидіть вдома, привітайте рідних і близьких з Новим роком. І менше треба в купи збиратися, навіть родичам", – підкреслив санлікар.

Він уточнив, що не рекомендується збиратися разом навіть членам родини, які живуть окремо."Тільки ті, хто живе з тобою в квартирі. А якщо навіть діти, але живуть окремо, то привітати по телефону – і все".

"Наприклад, у мене в Києві є три близьких сім'ї – це діти і внуки. Ми не спілкуємося особисто, хоча і говоримо щодня телефоном. На свята я теж не планую зустрічатися з ними безпосередньо. Привітаємо один одного – і все", – розповів Сергій Бережнов.

Також він додав, що що всі новорічні масові гуляння та святкування потрібно обов'язково заборонити. "Ялинку на вулиці можна поставити, вона сильно не вплине на кількість заражень. Звичайно, якщо там буде забита площа, щільний натовп, то вплине", – пояснив Бережнов.

Нагадаємо, що міністр Ткаченко закликав закрити українців вдома на новорічні свята.

Раніше Українці повідомляли, що мер Вінниці запропонував перевести новорічні свята в онлайн режим.

Також ми повідомляли, що у ВООЗ заявили, що локдаун на Різдво необхідний.