У цей день весь православний світ відзначає День святого Прокла, який в 5 столітті служив архієпископом в Константинополі.

Наші предки вірили: "На Прокла проклинай нечисть". Це потрібно було робити, щоб злі сили не вийшли з-під землі, де вони ховалися від морозів, і не руйнували будинки і життя людей. Ще до цього періоду остаточно прокладалася зимова дорога. "До Прокла не чекай від дороги прока"— - говорили на Русі.

Народ в цей день традиційно спостерігав за погодою. Вважалося, що якщо на Прокла випаде сніг, то 3 червня буде дощитиме. Іноді по погоді в цей день судили про все червні. Якщо на Прокла співав Снігур, а сорока ховалася під стріху – це віщувало суворі хуртовини.

Також молилися святому Проклу, просили про те, щоб нечисть нікого не турбувала. Всі вентиляційні отвори в будинку люди часто затикали паличками або лучиною, вимовляючи спеціальний змову. Крім того, вважали, що з 3 грудня встановлюється санний шлях, а тому, часто молилися святому Проклу про благополуччя і удачі в поїздці.

Якщо вам необхідно відправитися в далеку дорогу, то цей день не підійде, постарайтеся перенести поїздку. В крайньому випадку може допомогти молитва святому Проклу про безпеку в дорозі. Також постарайтеся не сваритися з оточуючими, а навпаки будьте доброзичливими і привітними. І не забувайте, що зараз Різдвяний піст, а значить продукти тваринного походження заборонені, як і багато справ, слова і думки.