У цей день православна церква святкує велике двунадесяте свято - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це один з дванадцяти великих церковних свят в році, не рахуючи Великодня, який триває п'ять днів. Інші назви свята: "Введення", "Ввезення", "Ворота зими", "Свято молодої сім'ї".

У цей день потрібно допомагати всім, хто потребує допомоги, здійснювати благі справи. Можете допомогти дитячому будинку, притулку для бездомних тварин, благодійним організаціям. Однак робіть це щиро і не хваліться. Крім того, є спеціальні молитви для цього дня. А для тих, хто тільки йде до віри, існує молитва "Богородице Діво, радуйся".

За традиціями наших предків, щоб рік пройшов вдало, і ніхто не захворів, потрібно привітати братів Морозів. Робити це потрібно тільки главі сім'ї. Вода ж має приворотні властивості на введення, раніше нею давали напитися хлопцям, які сподобалися. Так як за народними повір'ями земля зараз відпочиває, то ні в якому разі не можна її копати. Слід і піти в гості (піст – не причина не ходити в гості, просто стіл повинен бути пісним). Якщо до вас першою зайшла жінка, то чекайте на невдачі, а чоловіки обіцяють багатство і ситість.

Хоча в гості ходити можна, але за церковними традиціями веселитися сильно не можна. І хоча цей день - будній, постарайтеся з ранку піти в храм. Можна також відвідати його ввечері, якщо вранці не вийшло. До речі, саме в храмі потрібно освятити приворотну воду, як вважали на Русі. Але зробити це потрібно потай від хлопця, якому зібралися її давати.

Є також повір'я, що 4 грудня нечисть стає набагато сильнішою, завдає шкоди людям і тваринам. Щоб захиститися від неї, накресліть на дверях будинків і всіх будівель хрести, а потім обмажте їх потовченим часником.

А тепер трохи з приводу посту. Хоча багато під час Різдвяного посту заборонено їсти, але Введення – велике свято, тому даються деякі послаблення мирянам. Ви можете їсти гарячу їжу (кашу, овочі, фрукти) з рослинним маслом, а також рибу. Дозволяється випити трохи червоного вина.

служба в церкві
служба в церкві

Не займайтеся важкою роботою, не шийте, не прибирайте, не періть. Також не можна відмовляти в милостині нужденним. Ще заборонено категорично укладати шлюби. А ось хрестити дітей можна. Також не давайте в борг нікому, щоб у самих не було проблем з фінансами.