Українці почнуть отримувати оновлені платіжки за ЖКГ. У квитанціях тепер вказуватимуть новий рядок з витратами - абонплата за комунальні послуги. Зміну тарифів в першу чергу відчують мешканці будинків, які не обрали модель організації договірних відносин і де немає ОСББ.

Про це розповів експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Зазначається, мова йде про моделі, коли є прямі договори на постачання послуги з квартирами, і на утримання будинку та прибудинкової території не закладений тариф на утримання цих мереж усередині будинку.

опалення, тарифи, комуналка
опалення, тарифи, комуналка

Експерт пояснив, що як правило, ОСББ закладає безпосередньо вартість послуг з утримання мереж у складову тарифу на утримання будинку та прибудинкової території, в той час, як ЖЕКи цього не роблять.

Олег Голубенко звернув увагу на те, що загальна сума платежів за утримання будинку і прибудинкової території не повинна збільшуватися, і в платіжці просто окремо виділять різні статті витрат. Насправді ж на практиці може бути по іншому і подорожчання комуналки можливе. Постачальники послуг під виглядом поділу платежів можуть збільшувати ціну, мотивуючи тим, що треба обслуговувати внутрішні мережі.

"Платіжка має бути одна, просто в ній повинно бути чітко розподілено, куди йдуть кошти. Це було б правильно. Але, як показує досвід, введення абонентської плати не зменшить вартість утримання будинку та прибудинкової території, а просто ще додасть. А мало б просто в рамках наявного перерозподілитися. Якщо є контроль мешканців над витратами, то не повинна змінитися загальна платіжка. Але як правило монополісти використовують це, щоб збільшити кошти, які вони беруть з громадян.", - розповів Голубенко. Олег Голубенко

Пенсіонери оплачують комуналку
Пенсіонери оплачують комуналку

Раніше ми повідомляли, чоловік прожив 100 років завдяки алкоголю, фастфуду і цигаркам: несподіване одкровення довгожителя. 100-річний житель Китаю відкрив секрет свого довголіття

Нагадаємо, як працюватимуть дитсадки, школи та виші під час карантину: в уряді прийняли рішення. Про це на брифінгу сказав тимчасовий виконувач обов'язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші