Виробники обіцяють, що ціни на товари для школи залишаться на рівні минулого року.

Ціни на взуття та одяг у роздрібній торгівлі в Україні можуть різко піднятися вже восени. Це відбудеться через подорожчання енергоносіїв і ряду факторів, які виникли після локдаунів, пов'язаних з пандемією коронавірусу.

Зазначається, що зростання цін на енергоносії спричинило подорожчання основних ресурсів, які використовують у виробництві одягу та взуття. За словами керівника Асоціації "Укркожвзуттяпром" Олександра Бородиня, у світі вже подорожчала нафта, полімери на підошву, клею і хімія для виробництва шкіри. Експерт вважає, що все це суттєво впливає на формування цін на взуття, тому воно дорожчатиме.

одяг та взуття
одяг та взуття

Крім того, на зростання цін на взуття вплине подорожчання логістики через пандемію коронавірусу і затримки на виробництві.

"Восени ціни в магазинах можуть трохи зрости через те, що можливий дефіцит товару і затримки поставок. Це обумовлено тим, що багато фабрик через пандемію закрилися, багато скоротили своє виробництво, а також не всі можуть працювати в повну силу. Наприклад, багато європейських фабрик не можуть виводити весь персонал на роботу, дотримуючись карантинних обмежень, це відбивається на обсягах виробництва", — пояснила СМО мережі "Інтертоп" Марія Самплавська.

При цьому виробники обіцяють, що на товари для школи ціни залишаться на рівні минулих років.

Крім того, дорожчатиме і одяг. Так, один з постачальників, який працює з турецькими фабриками, підтвердив, що ціни на тканини піднімуться на 30%.

Інші виробники змушені піднімати ціну, так як довго стримували подорожчання товарів різними способами, але вже не можуть далі це робити. А ось тканини поступово дорожчають через прив'язку до курсів долара і євро.