Законодавча ініціатива нардепа Георгія Мазураша (проект закону №5805, був зареєстрований в Раді 19 липня) щодо обмеження місць реалізації алкоголю і сигарет спричинить зростання цін на дані вироби, збільшить ціновий розрив між контрафактними і легальними товарами, а ще створить додаткове фінансове обтяження для бізнесу.

У цьому впевнені експерти Європейської Бізнес Асоціації (EBA).

Щоб обладнати окремі торгові точки для продукції потрібні капітальні інвестиції. Кількість офіційних точок продажів може скоротитися або вони зовсім зникнуть, що призведе до посиленого споживання контрафакту, вважають експерти.

Бізнес спантеличений і термінами реалізації змін, оскільки закон вступає на наступний день після його публікації. Але за день створити точку торгівлі нереально, що загрожує зупинкою продажів продукції.

алкоголізм, розливайки
алкоголізм, розливайки

Експерти впевнені, що зміни можуть обмежити конкуренцію на ринку України, з'являться "алкогольні монополії" – відбудеться стрибок цін на продукцію і бізнес зазнає збитків.

У законопроекті не передбачено окремих норм щодо регулювання продажу алкогольних та тютюнових виробів у місцях громадського харчування.

Влада, обмежуючи і накладаючи зобов'язання на бізнес, нібито сприяє зменшенню споживання алкоголю і тютюну українцями.

В асоціації відзначають, що в цій боротьбі влада повинна залучати комплексні методи, а не тільки обмежувати продаж такої продукції.

Йдеться про інформування споживачів про ризики, пов'язані з вживанням алкогольних напоїв та тютюнових виробів, розвиток необхідної інфраструктури для підтримки здорового способу життя населення тощо.

EBA звернулася до ВРУ з проханням не підтримувати такі зміни і відхилити згаданий законопроект №5805.