У ветеринарній клініці в Глевасі (Київська обл.) Animal Health помилково стерилізували собаку, яку власники відправили на грумінг (комплекс процедур з купання, стрижки, вичісування, підрізання нігтів і т. д.).

Про це в Facebook розповів власник вихованця на прізвисько Альба Максим Шульженко.

"З якоїсь нікому незрозумілої причини крім грумінгу ветклініка зробила собаці, яка нещодавно народила цуценят і у якої ще є молоко, операцію під загальним наркозом по стерилізації", – пише Шульженко.

ветеринарній клініці випадково стерилізували песика
ветеринарній клініці випадково стерилізували песика

За його словами, В Animal Health провину повністю визнали, а помилку пояснили тим, що переплутали записи. Шульженко також зазначив, що в документації ветклініки після приїзду поліції не виявилося записів про проведення стерилізації. "В електронному записнику стоїть – грумінг", зазначив господар тварини.

Шульженко, подавши заяву в поліцію, спочатку розраховував на відкриття кримінальної справи за ст.299 Кримінального кодексу (жорстоке поводження з тваринами), проте вирішив відкликати заяву.

В якості умови для "мирової угоди" Animal Health зобов'язалася протягом двох років безкоштовно щомісяця проводити чотири безкоштовні хірургічні операції котам і собакам, власники яких не мають коштів на оплату послуги. Про це оголосив засновник і керівник клініки Іван Стойков, додавши, що вони будуть публікувати звіти про виконані операції.

Разом з тим Максим Шульженко зазначив, що Держпродспоживслужба "в будь-якому випадку буде проводити перевірку, щоб уникнути таких ситуацій в майбутньому". За його словами, винні в події співробітники ветклініки будуть покарані. Шульженко вказав, що відмовився прийняти будь-яку компенсацію від клініки.