Найбіднішими назвали західний і південний регіони.

В Україні люди, які отримують на місяць менше 8 тис. грн, живуть за межею бідності. Так вважає доктор економічних наук Владислав Зимовець. А найбіднішими регіонами, на його думку, є Захід і Південь України.

Експерт дійшов такого висновку, оцінюючи дані про доходи домогосподарств, опубліковані Держстатом. "8 тис. грн на місяць – це межа середнього класу. Можливо, є проміжний діапазон, але середній клас – це від 8 тис.і вище, якщо брати підходи Світового банку", – повідомив Зимовець в ефірі телеканалу "Україна 24".

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

За його словами, в Держслужбі статистики використовують неправильні підходи, коли визначають рівень бідності домогосподарств. Справа в тому, що служба проводить опитування у вузькому колі – 10 тис. домогосподарств по регіонах, і виводить середні дані по всій країні.

І виникає проблема – рівень життя, вартість життя в частині регіонів нижча, ніж у Києві та обласних центрах.

"Є певні розбіжності, звідси і виходять відсотки, що більшість вважає, що середній клас – це вище 22 тис., але приблизно 30% вважає, що це від 8 до 22 тис., залежно від регіону, це також дуже важливо", – акцентував Зимовець.