У 2022 році з державного бюджету України планують виділити майже 1,5 млрд грн на підвищення рівня пенсійних виплат українцям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ліквідатори аварії отримуватимуть пенсію виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної зарплати.

Відповідний проект змін до постанови Кабінету Міністрів розробило Міністерство соціальної політики та опублікувало документ для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Експерти відомства попередньо розрахували, що з держбюджету в період з січня по жовтень 2022 року необхідно виділити 1010 млн грн, а з жовтня по грудень 2022 року - ще 474,3 млн грн. Повідомляється, що всі гроші підуть на підвищення пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Автори документа підкреслюють, що з 1 січня 2022 року набирає чинності закон № 1584. Стало відомо, що з цієї причини потрібно внести ряд зміни до порядку в частині обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для них розмір пенсії повинен буде обчислюватися виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Крім того, зміни до постачання Кабміну передбачають, що з 1 жовтня наступного року почнуть визначати єдиний показник середнього доходу, з якого одержувач сплачував страхові внески, за 2014-2016 роки, при обчисленні пенсій для ліквідаторів катастрофи.

Також планується створити комісію, яка визначатиме достовірні дані про зарплати ліквідаторів за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.