Подяка має на увазі як почуття, так і вираз подяки. В ході національного опитування з питань здоров'я дітей, проведеного дитячою лікарнею ім. К. С. Мотта, яка знаходиться в Мічигані, США, у Національної вибірки батьків дітей 4-10 років було опитано їх думку про вдячність і про те, як вони вчать своїх дітей проявляти подяку.

Більшість батьків (81%) погоджуються, що сьогодні діти не вдячні за те, що вони мають. Більше половини батьків (58%) стурбовані тим, що вони дають своїм дітям занадто багато, в той час як 42% кажуть, що іноді їх бентежить, наскільки егоїстичний їх дитина.

Майже всі батьки (96%) згодні, що можна навчити дітей бути вдячними, а 63% кажуть, що їхня сім'я щодня обговорює, за що вони вдячні. Щоб допомогти своїй дитині навчитися проявляти подяку, 88% батьків регулярно просять свою дитину сказати» будь ласка «і» спасибі", 11% роблять це час від часу, а 1% - рідко.

соцопитування про вдячність дітей
соцопитування про вдячність дітей

Багато батьків також змушують своїх дітей робити домашні справи, щоб допомогти сім'ї (60% регулярно, 34% зрідка, 6% рідко). Менш поширені стратегії включають в себе те, що їхня дитина жертвує іграшки або одяг на благодійність (37% регулярно, 46% зрідка, 17% рідко), моляться про те, за що вони вдячні (36% регулярно, 26% зрідка, 38% рідко) або писати або робити листівки з вдячністю за подарунки (25% регулярно, 41% зрідка, 34% рідко).

Рідше діти жертвують власні гроші на благодійність (13% регулярно, 26% зрідка, 61% рідко).

Три з чотирьох батьків (76%) вважають, що навчання дитини подяки є високим пріоритетом, а 22% вважають його середнім пріоритетом; і тільки 2% вважають, що це низький пріоритет.

Батьки, які приділяють першочергову увагу навчанню своєї дитини подяки, швидше за все повідомлять, що вони регулярно просять свою дитину говорити» будь ласка " і "спасибі", роблять роботу по дому, щоб допомогти родині, жертвують іграшки або одяг на благодійність, вимовляють молитви про те, за що вони вдячні, напишіть / зробіть подячні листівки і жертвуйте власні гроші на благодійність.

Майже дві третини батьків (63%) залучали свою дитину до волонтерської або службової діяльності, включаючи неформальну допомогу сусідам або членам сім'ї (50%), шкільні заходи, такі як збір коштів або дні прибирання (35%), і волонтерство.