Неруйнівний самописець збиратиме дані про останні десятиліття людства на випадок кліматичної катастрофи, яка призведе до загибелі цивілізації, пише ABC.

Записи ведуться вже зараз. Відправна точка – листопадова кліматична конференція ООН в Глазго.

Чорний ящик зберуть із сталевих листів товщиною 7,5 сантиметра. Він буде розміром з автобус. Усередині самописця встановлять накопичувачі даних про зміну клімату.

чорний ящик з інформацією про загибель цивілізації
чорний ящик з інформацією про загибель цивілізації

Інформація про рівень вуглекислого газу в атмосфері, показники температур в різних частинах світу, швидкості закислення океану та інші дані будуть збиратися і записуватися в онлайн-режимі. Енергію чорний ящик отримає від сонячних батарей.

Імовірно, сховище заповниться за 50 років. Але до цього часу вчені планують збільшити його ємність.

«Якщо Земля дійсно незворотно зміниться через глобальне потепління, то цей неруйнівний записуючий пристрій дозволить тим, хто вижив, отримати урок з того, що сталося. Крім того, чорний ящик стане свідченням відповідальності світових лідерів за те, що трапилося — їх дії або бездіяльність будуть зафіксовані», — пояснив співавтор проекту Джим Кертіс.

Очікується, що чорний ящик допоможе нащадкам зрозуміти причини загибелі сучасної цивілізації. Вчені збираються використовувати кілька форматів кодування інформації і хочуть інтегрувати в самописець спеціальний зчитувач — його можна буде активувати, помістивши під сонячні промені.

Раніше ООН опублікувала нову доповідь про зміни клімату. У ньому говориться, що глобальне потепління відбувається з безпрецедентною швидкістю, а деякі його процеси вже незворотні.