Ізраїль прийшов до тями після терористичної атаки ХАМАС і розпочав наземну операцію в секторі Гази, яку обіцяв зробити протягом кількох днів.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 28 жовтня заявив, що розпочався другий етап війни, метою якого є знищення інфраструктури ХАМАС та звільнення заручників.

Ізраїль. фото: Pixabay
Ізраїль. фото: Pixabay

За його словами на пресконференції, союзники в західних та арабських країнах розуміють цілі війни з ХАМАС і бажають Ізраїлю перемоги.

"У нас є одна головна мета - перемогти ворога і гарантувати своє існування. Наші командири та солдати, що воюють на ворожій території, знають, що за ними стоїть вся нація та керівництво Ізраїлю", - сказав він у зверненні .

Водночас президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган виступив на багатотисячному пропалестинському мітингу, який проходив в аеропорту Ататюрка у Стамбулі. У своїй промові турецький лідер говорив про сектор Газа як про важливу та близьку для Туреччини територію і натякнув країнам Заходу на нове "протистояння Хреста та Півмісяця".

У своєму виступі Ердоган назвав Ізраїльську державу загарбником Палестини. Раніше він також заявив, що Анкара не вважає ХАМАС терористичною організацією.

Реджеп Тайїп Ердоган
Реджеп Тайїп Ердоган

Нагадаємо, що Ізраїль розпочав блокаду Палестини: за напад на мирні міста залишилися без води, електрики та ліків.